Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancaktepe'de düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyorum. Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul eylesin. Fakir fukarayı daha fazla kollamamız gereken günlerden geçiyoruz.

Papa: Erdoğan, dünya barışı için gücü olan az sayıda liderden biri Papa: Erdoğan, dünya barışı için gücü olan az sayıda liderden biri

Filistin'den Suriye'ye kadar dünyanın birçok yerinde kardeşlerimiz ciddi sıkıntılar çekiyor. İsrail'in zalim hükümeti Gazze'deki kardeşlerimizi katlediyor. Bu müstesna zamanlarda ellerimizi Gazzeli mazlumlar için ellerimizi semaya açıyoruz. İnsani yardımlarımızla da Gazzelilerin yanındayız. 41 tondan fazla yardımı uçaklarla ve gemilerle gönderdik.

"TÜRKİYE TÜM KURUMLARIYLA FİLİSTİN'İN YANINDADIR"

BM Güvenlik Konseyi’nin acil ateşkes kararından sonra İsrail üzerindeki baskının artırılması için yoğun çaba harcıyoruz. Canilerin hesap vermesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Birileri bildikleri halde siyasi rant için gerçekleri çarpıtsa da Filistin halkı ve devletinin yanında duruyoruz.

Türkiye düşmanlarının tamamı yalan propagandalarına bakıp da içinize şüphe düşürmeyin. İnsanımızın Gazze hassasiyetinin istismar etme peşinde koşan fırsatçıların ahlaksız söylemlerine prim vermeyin. Türkiye Cumhuriyeti, Filistin halkının yanındadır.

Tayyip Erdoğan’ın her türlü bedeli göze alarak verdiği mücadelenin şahidi Gazzeli kardeşlerimizin kendileridir. Şahsımızın yanı sıra Dışişleri Bakanımız, MİT Başkanımız, AFAD’ımız, Kızılayımız, derneklerimiz Filistin ve Gazze için çalışıyor, mücadele ediyor.

"VAATLERİNİ UNUTACAK DEĞİL, VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRECEK BAŞKANLAR SEÇECEĞİZ"
Önümüzde kritik bir seçim var. Pazar günü birkez daha sandığa gideceğiz. Şehrimize, ilçemize hizmet edecek yerel yönetimleri seçeceğiz. Vaatlerini unutacak değil, verdiği sözü yerine getirecek başkanlar seçeceğiz. Kararı sandıkta vereceğiz. Bir tarafta eser ve icraatlarıyla konuşanlar var diğer tarafta 5 yıl boyunca taş üstünde taş koymayanlar var.

"İSTANBUL BİR 5 SENE DAHA KAYBEDEMEZ"
31 Martta ilimizi yönetecek isimlerle beraber bu iki farklı anlayış arasında da bi tercihte bulunacağız. Her şeyi akıl ve vicdan terazimizde tartacağız. Kırgınlıkla ve öfkeyle değil sağ duyuyla meseleye yaklaşacağız. Kullanacağımız bir oy 5 senemizi etkileyeceğini unutmayacağız. İstanbul bir 5 sene daha kaybedemez. Ben Sancaktepe'nin tercihini gerçek belediyecilikten yana olacağına inanıyorum.

Biz bu aziz şehrin emanetini ilk kez bundan 30 sene önce devraldık. Büyükşehir belediye başkanı olarak 4,5 yıl boyunca şehrimize heyecanla hizmet ettik. Dağ gibi birikmiş sorunlara çözüm bulduk. İstanbul'u çamur belasından biz kurtardık. Şehrin kenar mahallelerinden başlayarak İstanbul'da yaşamanın çilesini değil mutluluğunu tattırdık. Kimsenin siyasi tercihine hayat tarzına karışmadık.

Ülkemizin son 21 yılı yatırımlar açısından Cumhuriyet tarihimizin altın devri olarak kayıtlara geçmiştir. Sağlıktan savunma sanayiine her alanda ülkemize çok önemli başarılar yaşattık. Hangi şehrimize gitseniz eser siyasetimize zaten şahitlik ediyorsunuz. 81 vilayetimizin tamamı gerçekten büyük bir dönüşüme sahne oldu.

İstanbul ise çok farklı bir seviyeyi yakaladı. Marmaray'ı kim yaptı? Avrasya'yı kim yaptı? YSS köprüsünü kim yaptı? Kuzey Marmara Otoyolunu kim yaptı? Çamlıca kulesinden metro hatlarına pek çok yatırımı biz kazandırmadık mı? 4 bin 100 yataklı şehrin en büyük şehir hastanelerinden birini Sancaktepe'ye inşa ediyoruz.