Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde 14 Mayıs'ta yapılacak seçimler vardı.

Murat Kurum mal varlığını açıkladı Murat Kurum mal varlığını açıkladı

Cumhurbaşkanı adaylığı tartışmaları hakkında konuşan Erdoğan, ''Biz aylardır biz adayız karşımıza kimi çıkartacaksanız çıkartın milletin huzurunda er meydanında yarışalım.''  ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

SİYASETTE ADAYLIK TARTIŞMASI

''Pensilvanya ve Kandil destekli dörtlü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor sayıyı 6'ya çıkartıp bir masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır biz adayız karşımıza kimi çıkartacaksanız çıkartın milletin huzurunda er meydanında yarışalım dedik. Bir yılda bir aday çıkartmayı beceremeyenler kendi sünepeliklerinin üzerini örtmek için istikameti başka tarafa çevirdiler. Aklınız neredeydi niye şimdiye kadar bunları söylemediniz?

''4,5 YILDIR AKLINIZ NEREDEYDİ?''

6'lı masadan bir türlü aday çıkaramadılar. Baktılar kendileri masadan aday çıkartamıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Bunca zamandır adaylığımıza karşı çıkmak akıllarına gelmemiş, seçim sandığını işaret etmişlerdi. 4,5 yıldır Cumhurbaşkanıyız aklınız neredeydi?

''YENİ YÖNETİM SİSTEMİYLE 2018'DE KRONOMETRE SIFIRLANDI''

Türkiye 2018 seçimleriyle yeni bir yönetim sistemine geçti, yani kronometreyi sıfırladı. 2018'de seçilen cumhurbaşkanı, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanıdır. Şimdiden seçim günüyle ilgili kaos senaryolarına sarılmaları, kaybetme korkusunun bir kez daha yüreklerini sardığını gösteriyor. 6'lı masanın etrafında yer alanların hepsini toplayın, üstüne terör örgütlerinin uzantılarını koyun. Bakalım milli iradenin gücü karşısında ne ifade edecek. Bırakın bu eski Türkiye oyunlarını da meydana çıkın, zaman kaybediyorsunuz.

''14 MAYIS'TA MASA VESAYETİNİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ''

Bırakın tek parti faşizmi özentisi dalavereleri de sandığa gelin. 14 Mayıs'ta masa vesayetini sandığa gömecek, ülkemizi uzaktan yönetme hevesinde olanları hüsrana uğratacağız."