Hz. Meryem hakkında yaptığı açıklamalarının Din Psikolojisi dersinde kayıt altına alınarak sosyal medyaya servis edilmesinin ardından tepkilerin odağına yerleşen Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Cihad Kısa hakkında dekanlıktan açıklama yapıldı.

SES KAYITLARININ TAMAMI PAYLAŞILSIN

Dekanlığın yaptığı açıklamada kullandığı, ''Mevcut Dekan Yardımcısının "Din Psikolojisi" dersinde öğrenciler tarafından tutulan ses kayıtlarından bağlam dışı kesilerek bazı bölümler yayımlanmıştır. İlgili derse ait tüm ses kayıtları elimizde mevcuttur. '' ifadelerine binaen sosyal medyada söz konusu kayıtların tamamının paylaşılması çağrısında bulunuldu.

İşte Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı'nın paylaştığı açıklamanın tamamı:

Sosyal medyada yedi yıl önce yapılan bir mezuniyet töreninden görüntüler kullanılarak ve mevcut Dekan Yardımcısının "Din Psikolojisi" dersinde öğrenciler tarafından tutulan ses kayıtlarından bağlam dışı kesilerek bazı bölümler yayımlanmıştır.

Kayıtların önünden ve sonundan kırpılıp bağlamından koparılarak seçilen bazı cümleler üzerinden dini ve kutsal değerlerimizin aşağılandığı ve hafife alındığı intibaı uyandırılmak istenmiştir. Alıntılanan cümleler üzerine Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'den ayetler eklenerek Fakültemiz ve tüm İlahiyat Fakülteleri haksız ve mesnetsiz iddialarla karalanmak istenmişti.

İlgili derse ait tüm ses kayıtları elimizde mevcuttur. Konu incelenerek yasadışı yollarla bu içeriği hazırlayanlar ve sosyal medyada yayınlayanlar hakkında gerekli idari ve hukuki işlemler başlatılacaktır.