9. Dünya Kungfu Şampiyonası ve Avrupa Wushu Kungfu Şampiyonasında şampiyon olan Necmettin Erbakan Akyüz, Avrupa Wushu Kungfu Federasyonu tarafından tehdit edildi. Gerekçe olarak Filistin'e verdiği destek gösterildi.

Erdoğan'dan 'vadedilmiş topraklar' uyarısı: Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri hat savunmasını yapıyor Erdoğan'dan 'vadedilmiş topraklar' uyarısı: Hamas Gazze’de Anadolu’nun ileri hat savunmasını yapıyor

''DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNDAN DAHA GURUR VERİCİ''

Filistin'e destek veren Akyüz'ün şampiyonluklarını geri almakla tehdit eden fedarasyon tepki çekti. Akyüz sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Soruşturma açma, şampiyonlukları almak, ceza vermek. Dünya, Avrupa ne şampiyonluğum varsa elimden alın. Beni bunlarla korkutup geri adım atmamı bekliyorsunuz, aklınızı peynir ekmekle yemişsiniz gerçekten. Bebek katillerine karşı yapmış olduğum protestoyu kalkıp, 'bizim değerlerimize aykırı böyle şeyler' diyerek soruşturmak açmak. Senin değerin yok. Ne değeri? Ne vicdan ne insanlık. Hiçbir şey yok sizde. Aşağılık bile değilsiniz. Almazsanız da ceza vermezseniz de adam değilsiniz. Dünya şampiyonluğundan daha gurur verici bir şekilde taşıyacağım o cezayı.'' açıklamasında bulundu.