Geçtiğimiz yıllarda bir izinsiz gösteri sırasında kendisine müdahale eden polisin elini ısıran DEM Partili Saliha Aydeniz, Şanlıurfa'da partisinin bebek katili Abdullah Öcalan'a özgürlük talebiyle düzenlediği özgürlük yürüyüşünde polisi, parmak sallayarak tehdit etmişti. DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz son olarak TBMM'de yaptığı skandal konuşma ile gündem oldu. 

GAZZE-HAKKARİ KARŞILAŞTIRMASI PES DEDİRTTİ

İsrail'in işgalindeki Filistin toprakları ile Türkiye'yi kıyaslayan Aydeniz, Türkiye Cumhuriyeti'ne işgalci suçlamasında bulundu.

ALÇAK SÖZLERİ TEPKİ ÇEKTİ

"Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış ile Gazze'yi bir tutan Aydeniz'in sözleri akıllara durgunluk verdi. 

Bayram tatilinin 5 günlük kaza bilançosu: 36 ölü, 6 bin 550 yaralı Bayram tatilinin 5 günlük kaza bilançosu: 36 ölü, 6 bin 550 yaralı

"KÜRDİSTAN'DA İŞGALCİSİNİZ"

"Kürdistan'da işgalcisiniz." diyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni suçlayan Aydeniz'in "Kürde reva gördüğünüz sömürge hukukudur. Halkımızı direnişe davet ediyoruz" sözleri büyük tepki topladı.