Kassam Sözcüsü Ebu Ubeyde, yaklaşık 20 dakika süren video konuşmasında, 7 Ekim 2023 Aksa Tufanı Operasyonu'ndan bu yana devam eden direnişi ve işgal ordusunun durumunu değerlendirdi.

Ebu Ubeyde, işgalci İsrail ordusunun Gazze'de mahsur kaldığını vurguladı.

Ebu Ubeyde'nin konuşmasından önemli satırbaşları:

Aksa Tufanı'ndan 200 günden sonra işgal ordusu kendini toplamaya çalışıyor, Gazze'nin toprağında hala takılı kalmış durumda.
Düşman ordusu mağlubiyetten başka elde hiçbir şeyi elde edemeyecek.

200 gün geçmesine rağmen Gazze'deki direnişimiz hala ayakta duruyor, mücahitlerimiz Allah'ın izni ile her yerden çıkacaklar ve bu katillere karşı dimdik ayakta kalmaya devam edecekler.

"SAVAŞ DEVAM ETTİKÇE DİRENİŞİMİZ DEVAM EDECEK"

Allah'ın izni ile işgalciye karşı saldırılarımız devam edecek, bu farklı şekillerde olacak, savaş devam ettikçe direnişimiz devam edecektir.

Çocukları öldürmekte odaklanmış bir ordu sadece başarısızlık ve katliamlar elde ediyor, bu ordu asla bir zafer elde edemez ve halkına yalan söylemeye devam ediyor.

7 Ekim'de 60 dakikada yok ettiğimiz bu ordu 200 günde mücahitlerimize karşı zafer elde edeceğini düşünüyor.

Halkımızın isteklerinden asla vazgeçmiyoruz, özellikle İsrail ordusunun Gazze'den tamamen çekilmesini, halkımızın evlerine dönmesini ve Gazze'nin yeniden imar edilmesini istiyoruz.

"ESİRLERİN AİLELERİ İŞ İŞTEN GEÇTİKTEN SONRA ANLAYACAK"

Düşman, müzakerelerde verdiği tüm sözlerden vazgeçmeye çalışıyor ve daha fazla zaman kazanmak istiyor.

Siyonist terörün hava saldırısı sonrası Refah'ta yangın: Şehit sayısı artıyor Siyonist terörün hava saldırısı sonrası Refah'ta yangın: Şehit sayısı artıyor

Bu yapılan katliamlar bizi ancak daha sabırlı ve güçlü kılar bekledikleri gibi asla boyun eğmeyeceğiz.

Shaul Aaron ve Hadar Golden nerede? İkisi de 10 yıldır elimizde. Etiyopyalı esir Mengistu ve Hişam es-Seyyid nerede? Çünkü onlar Netanyahu'nun, eşinin ve aşırılık yanlısı hükümetinin önemsedikleri arasında değil. Esirlerin aileleri, faşist hükümetlerinin kendilerine karşı bir felaket gerçekleştirdiğini iş işten geçtikten sonra anlayacak ve bunun acısını da kendileri çekecek."

"DÜŞMAN GAZZE'DE MAHSUR KALDI"

Direnişin ilk cephesi Batı Şeria cephesidir, özgür ve gururlu Batı Şeria'mızın her santimetre karesini selamlıyoruz.

Düşmanın hesap vermeden başıboş koştuğu günler geçti.

Direniş halkımızın fedakarlıklarına sadık kalacak, onların acısını ve umutlarını taşıyoruz.

Düşman Gazze'de mahsur kaldı.