Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Elon Musk, platformdaki manipülasyonu belirleyebilmek için kullanıcılara geçici olarak içerik görüntüleme limiti getirildiğini duyurmuştu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Derin bir transtan uyanıyorsun, telefonundan, aileni ve arkadaşlarını görmek için uzaklaşıyorsun” yazan Elon Musk, kendisini taklit eden bir parodi hesabın, “Limit getirmemin sebebi hepimizin Twitter bağımlısı olması ve dışarı çıkmamızın gerekmesi. Burada dünyaya bir iyilik yapıyorum. Ayrıca bir tweet görme hakkını daha harcadın” paylaşımını da ‘retweetledi’.

Musk, bir başka paylaşımda da “Görüntüleme limitine görüntüleme limiti hakkında şikayet edenler yüzünden ulaşmak” diye yazdı.

Twitter’ı Musk’a satan kurucusu Jack Dorsey de ABD’de evden az çıkan insanlara söylenen “çimen elle” sözüne ithafen çimen fotoğrafı tweetledi. Musk, bu tweeti de tekrar paylaştı.

NE OLMUŞTU?
Elon Musk, Twitter hesabından, sistemdeki manipülasyonu tespit edebilmek için getirilen geçici limitlere ilişkin paylaşımda bulunmuştu.

Doğrulanmış hesapların günde 6 bin, doğrulanmamış hesapların 600 içerik görüntüleyebileceğini bildiren Musk, yeni doğrulanmamış hesapların ise günde 300 gönderi okuyabileceğini kaydetti.

NASA , 2023 yazının felaketleri işaret ettiğini söyledi! NASA , 2023 yazının felaketleri işaret ettiğini söyledi!

Musk, daha sonra yaptığı paylaşımda ise söz konusu limitlerin yakında sırasıyla 8 bin, 800 ve 400’e yükseleceğini ifade etti.

Sosyal medya platformu Twitter, geçen yıl da ücretli doğrulama hizmetini başlatmıştı.

Twitter’da kullanıcılar cumartesi itibariyle geçici olarak sınırlı sayıda tweet görüntüleyebiliyor. Musk, son güncelleme ile onaylı hesapların günde 10 bin, mavi tiksiz hesapların bin, yeni hesapların ise 500 tweet görüntüleyebileceğini söyledi. Öte yandan, Twitter hesabı olmayanlar artık Twitter’daki herhangi bir paylaşımı görüntüleyemeyecek.