Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve 1442 Konut, 250 Köy Evi ile 47 Dükkan Anahtar Teslim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Maalesef bu yılın Ramazan ayın depremler sebebiyle buruk geçirdik. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Nerede olursak olalım, kalbimizde kafamızda hep burayla buradaki insanlarımızla birlikteyiz. Biz asla bu depremi unutmadık, depremde kaybettiğimiz canları unutmadık. Deprem yıkıntıları altında kalan hayalleri unutmadık. Tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Yıkılan evlerin daha güvenlisi ve moderni ile yapacağız. Şehirlerimizi en güzel haliyle yeniden ayağa kaldıracağız. Çünkü biz bu ülkeyi aşk ile seviyoruz. Biz Malatya'ya sevdalıyız. Çünkü biz bu millete hizmet etmeyi şereflerin en büyüğü olarak görüyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

İkrar verdiğinde ikrarından dönmeyen, davasına sadık Malatya yanımızda olduğu sürece önümüzde hiçbir engel duramaz. Malatya, bizimle olduğu sürece bizim bileğimizi kimse bükemez. Göğsünde bin yılların şeref nişanını taşıyan Malatya ile yol yürüdükçe Türkiye Yüzyılı bizim için bir el uzatımı mesafede. Bu şehir zor günde, dar günde, kar günde bir olanlardan. Birliğinde taviz vermeyenlerin, yüreği ve bileği ile vatanına sahip çıkanların. Ejdadın emanetini yaşatmayı şereflerin en büyüğü bilenlerin...

Malatya, ipi Kandil'deki PKK'lıların eline olanlara yar olur mu? Malatya FETÖ'ye gülücük dağıtanlara yar olur mu? Milletin ve devletin geleceğini ortaya sürenlere yar olur mu? Ülkesinin güvenliğini terör örgütlerine, dış politikasını emperyalistlere teslim edeceklere yar olur mu? Siz bu işi bitirdiniz. Allah'ın izni ile 14 Mayıs'ta sandıkta bitireceksiniz. Malatya'ya da zaten bu yakışır. Bu şehir bizi hiç yalnız bırakmadı. 14 Mayıs'ta da bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz. Milletlerin tarihlerinde kimi acı, kimi tatlı ama hepsi de geleceği için önemli yol ayrımları olan hadiseler vardır. Türkiye için 6 Şubat depremleri de 14 Mayıs seçimleri de böyle bir öneme sahiptir. Deprem bölgesindeki 6 milyona yakın bağımsız bölümü inceledik. 872 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak, hasarlı olduğunu belirledik. Malataya'da bu rakam 132 bine yakındır.

"HUKUKUMUZDA KATİLİN YERİ BELLİDİR"

Artık biz İHA'larımızı, SİHA'larımızı, Akıncılarımızı hepsinden öte KIZILELMA'mızı yapıyoruz. Bunların yasaktan, baskıdan başka mazileri yok. Ne diyor? Terörist başını çıkaracaklarmış? Ne diyor Selo'yu çıkartacaklarmış. Bizim hukukumuzda katillerin ve yatakçıların yeri bellidir. Cumhur İttifakı'nın iş başında kalması şart. Eser olmayınca ortada sadece çekişme, bol hakaret ve saygısızlık var. 3 günlük siyasi çıkarları için bölücülerle kol kola girmek gibi omurgasızlıkları var. 1 senede toplantı üstüne toplantı yapıp aday belirleyemeyenler bu ülkeye huzur getirebilir mi? 85 milyonluk Türkiye'yi idare edebilirler mi? Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye'yi, bırakın Malatya'yı, bakkal dükkanı bile emanet edilemez. Bizim bildiğimiz Malatya bu ülkeyi 7 ortaklı bir yıkım ittifakına teslim etmez. Bizim bildiğimiz Malatya azılı teröritleri aramıza salmayı vaat edenlere asla itibar etmez.