Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Gaziantep il binasında basın açıklamasında bulundu.

Erbakan konuşmasında, "Yeniden Refah Partisi, birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için seçime girmiyor. Her yerde kendimiz kazanmak için seçime giriyoruz" cümlelerini kaydetti.

Diğer tüm partilerde böyle olduğunu belirten Erbakan konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:

İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkanı Taner Demirer partisinden istifa etti İYİ Parti Sağlık Politikaları Başkanı Taner Demirer partisinden istifa etti

Bu mantıkla giderseniz; o zaman İstanbul'da DEM Parti, AK Parti'ye kazandırmak için seçime giriyor. Çünkü DEM Parti'nin alacağı oylar, İmamoğlu'ndan gidecek. Eğer öyleyse DEM Parti, seçime girmesin mi? Eğer girerse AK Parti'ye kazandıracak. Aynı durum İYİ Parti için de söz konusu. O zaman daha önce de belirttiğim gibi seçimlerden önce bir kurum anket yapsın. En yüksek oy alan 2 partiyi belirlesin ve seçime onlar girsin. Çünkü onların dışındaki herkes birine kazandırmak için yola çıkacak. Böyle demokrasi olur mu? Böyle seçim olur mu? Seçime girme hakkı olan her parti, istediği seçim bölgesinden seçime girer.
Böyle bir yaklaşım partilere ve seçmene karşı uygun bir yaklaşım olmadığının altını çizen Erbakan, ahlaklı belediyeciliği yeniden hakim kılmak üzere seçimlere girdiklerini vurguladı.