"Bozdoğan-28" operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi "Bozdoğan-28" operasyonlarında 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi

Fatih'te iddiaya göre telefon kılıfı iadesi nedeniyle esnaf ile kadın arasında tartışma çıktı. Kavgaya dönüşen tartışmada darbedilen kadın yere düştü. Kadına saldıran şahsın Allah'a ve Kur'an'a küfrettiği görüldü.

Olay sonrası polis, bir kişiyi gözaltına aldı. Olayın yaşandığı iş yeri belediye ekiplerince mühürlenirken, mülk sahibi olan Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü tahliye süreci başlattı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan konuya ilişkin açıklama geldi.

İşte Bakan Yerlikaya'nın açıklaması: 

"GEREĞİ YAPILDI-10

azı sosyal medya hesaplarında yer alan “Fatih’te bir kadının darp edilmesi ve kutsal değerlerimize küfür edilmesi” olayı ile ilgili olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce inceleme yapılmıştır. Olayı gerçekleştiren şahsın 32 yaşındaki A.Ü.Ş. olduğu tespit edilmiş ve şahıs yakalanarak gözaltına alınmış be adli makamlara sevk edilmiştir.

Yapılan incelemede; şüpheli şahsın işyeri sahibinin yeğeni olduğu, olayın meydana geldiği işyerinde çalıştığı ve “İşyerinden hırsızlık, kasten yaralama, uyuşturucu kullanma, ailenin korunmasına ilişkin kanuna muhalefet, görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından toplam 11 adet suç kaydının olduğu; ayrıca şahsın ‘Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak’ suçundan kesinleşmiş 2 yıl 5 ay 5 gün hapis cezası olduğu tespit edilmiştir. Masum insanlara saldıran, kadınlara şiddet uygulayan, dini ve manevi değerlerimize hakaret eden kim olursa olsun adalet önünde hak ettiği cezayı çekecektir!"

Allaha Küfreden Esnafın Dükkanı

DUYARLI MÜSLÜMANLARDAN O ESNAFIN DÜKKANI ÖNÜNDE TEPKİ

Olayın ardından söz konusu esnafın dükkanın önünde eylem yapan duyarlı Müslümanlar, tepkilerini dükkanın dışına yazdıkları yazıyla gösterdiler.