Fenerbahçe'de Sivasspor karşısında alınan 2-2'lik eşitlik sonrasında tartışmalar sürüyor. Şampiyonluk yarışında ağır bir yara alan sarı lacivertli camiada kulüp yönetimi ve teknik direktör İsmail Kartal eleştirilerin odak noktası. Öte yandan Fenerbahçe'de İsmail Kartal ve futbol takımı ile ilgili çok kritik bir gerçek ortaya çıktı.

Nisan ayı içerisinde Süper Kupa ve Konferans Ligi hedeflerini kaybeden Fenerbahçe, Sivasspor beraberliği ile Süper Lig'de lider Galatasaray'ın 4 puan gerisine düştü.

Sivasspor karşısında alınan beraberlik sonrasında camiada eleştiri okları başkan Ali Koç ve teknik direktör İsmail Kartal'ın üzerinde. Sezon başında konulan 4 kupa hedefinde elde sadece Süper Lig kalan camiada bu hedefin de kaybedilme endişesi tepkilerin büyümesine sebep oldu.

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve yorumcu Serhat Akın, dünkü karşılaşmadan sonra çıktığı YouTube yayınında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Akın, İsmail Kartal yüzünden birçok kritik maçta puan kaybı yaşandığını söylerken aldığı istihbaratı da paylaştı.

Serhat Akın, Fenerbahçe'de futbol direktörü olan Mario Branco'nun iki hafta önce sarı lacivertlilerin başkanı Ali Koç'a İsmail Kartal ile ilgili olarak olumsuz bir rapor sunduğunu söyledi.

Ünlü İtalyan teknik adamdan Fenerbahçe'nin teklifine cevap! Ünlü İtalyan teknik adamdan Fenerbahçe'nin teklifine cevap!

aşkan Ali Koç'un ise buna rağmen bir hamle yapmaması tartışma konusu oldu. Serhat Akın, Kartal'ın maç sonu açıklamalarına da tepki gösterdi. Akın, "İsmail Kartal'ı uçağa bindirmem" dedi.

Fenerbahçe, Sivasspor beraberliği sonrasında lider Galatasaray'ın 4 puan gerisine düştü ve şampiyonluk yarışında konumunu zorlaştırdı.