İşgalci İsrail Gazze Şeridi'ndeki kanlı soykırım savaşını durmaksızın devam ettiriyor. Bölgenin merkezindeki Nuseyrat ve çevresinde bugün düzenlediği yoğun saldırılar 210 Filistinlinin şehit olmasına neden oldu.

ABBAS'TAN ACİL KODLU ÇAĞRI
Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, saldırının ardından Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) “acil” toplantı çağrısı yaptı.

Siyonist teröristler, Batı Şeria'daki baskınlarda 20 Filistinliyi gözaltına aldı Siyonist teröristler, Batı Şeria'daki baskınlarda 20 Filistinliyi gözaltına aldı

Yapılan açıklamada, “Başkan Abbas, BMGK'nın acil bir oturum düzenlemesi için Arap ve uluslararası paydaşlarla yoğun diplomatik çabalar yürütüyor. Amaç, İsrail'in Filistin halkına yönelik devam eden saldırganlığını ele almak ve İsrail işgalini, acil ateşkes çağrısında bulunanlar da dahil olmak üzere uluslararası meşruiyet kararlarına uymaya zorlamaktır” denildi.

'KAN GÖLÜ DERHAL SONA ERMELİDİR'
Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik politikaları Yüksek Komiseri Josep Borrell yaptığı açıklamada, saldırıyı “en güçlü şekilde kınadığını belirtti. Ateşkes çağrısını yineleyen Borrell, “Kan gölü derhal sona ermelidir” dedi. Borrell, ABD Başkanı Joe Biden'in sunduğu ateşkes planının “kalıcı bir ateşkes ve ölümlerin sona ermesi için ileriye dönük bir yol olduğunu” ifade etti.