Süper Lig'in 27. haftasında Fenerbahçe, Kasımpaşa'yı 2-1 mağlup etti.

Sarı-lacivertli ekip 90+4'te Batshuayi'nin penaltı golüyle 3 puanı aldı. 

"UTANMAZLAR!"

Tartışmalı penaltı pozisyonu hakkında şampiyonluk yarışı veren Galatasaray bir açıklama yayınladı. 

Sarı-kırmızılıların yaptığı açıklamada, "Bu pozisyonda el yok, sizin o kirli elleriniz var! Utanmazlar!" ifadeleri kullanıldı. 

TFF BAŞKANI BÜYÜKEKŞİ'YE İSTİFA ÇAĞRISI

Sarı-kırmızılı kulüp, ilk tepkinin ardından bir açıklama daha yayınladı ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye istifa çağrısında bulundu.

Galatasaray kulübünden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Her türlü tehdide boyun eğen, adaletten yana zerre tavır koymayıp koltuğunu kaybetmemek için kendi kaygılarının esiri olup toplumun bölünmesine neden olan, korkularından dolayı bir takımı şampiyon yapıp mevkisini sağlama almaya çalışan, yapılan bütün adaletsizliklere, popülizme ve sosyal medya terörüne karşı sessizliğe bürünen, hiçbir konuda dirayet gösteremeyen, kendi yönetim kurulu üyelerine, hakemlerine dahi sahip çıkamayan, aldığı/alamadığı kararlarla Türk futbolunu sorunlar yumağı haline getiren tarihin en kötü TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin tüm kurullarıyla birlikte derhal istifa etmesini bekliyoruz."

Dursun Özbek açıkladı: TFF seçim tarihini değiştirecek mi? Dursun Özbek açıkladı: TFF seçim tarihini değiştirecek mi?

FENERBAHÇE'DEN YANIT

Sarı-lacivertli kulüp, Galatasaray'ın "Bu pozisyonda el yok, sizin o kirli elleriniz var! Utanmazlar!" paylaşımına Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki'nin açıklamaları ile yanıt verdi.

Fenerbahçe'nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki’den ilgili kulübe yanıt:

“Tebrik ediyorum. Yaptıkları paylaşımla kendilerini ve tarihlerini bir kelimeyle izah etmişler. Biz bile bu kadar güzel izah edemezdik.""