Galatasaray Kulübü, futbolda 17 Mayıs 2000'de kazanılan UEFA Kupası'nın 24'üncü yıl dönümünü inşaatı devam eden Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikle kutladı.

İlk konuşan Özbek şu açıklamaları kullandı: Galatasaray Türkiye'nin en büyük spor kulübü ve sivil toplum kuruluşu. Defalarca bu ispat edildi. İnsanlar tarafından görüldü. Ali Sami Yen ağabeyden beri Galatasaray'a hizmet veren çok kıymetli başkanlarımız oldu. Onların hizmetleri çok değerli, bugünlere onların sayesinde geldik. Onların yaptıklarının üzerine bir tuğla daha koyarak, bir tık daha yukarı çıkarmak için ben ve arkadaşlarım elimizden gelen her şeyi son raddesine kadar yapıyoruz. İnşallah bundan sonraki yönetimler de bunu yapmaya devam edecek.

Artık öyle bir şekil aldı ki bu, her gelen yönetim bir önceki yönetimin bir fazlasını yapmak mecburiyetinde hissediyor kendini. Galatasaray'ı önümüzdeki yüzyıllara taşımak için herkese başarılar diliyorum."

Dursun Özbek sonrası söz alan Okan Buruk şu ifadeleri kullandı:

OKAN BURUK: "İNŞALLAH GALİBİYETLE BİR ŞAMPİYONLUĞA DAHA İMZA ATMAK İSTİYORUZ"
"Öncelikle başkanlarım, başkanımız burada, eski yöneticilerimiz, arkadaşlarım burada. Büyük Galatasaray ailesi burada. İki kere demin gözlerim yaşardı. Birincisi UEFA Kupası finalini seyrederken, bir de kendi maçımı ve geçen seneki şampiyonluğu izlerken. İnşallah bu sene bir şampiyonluk daha... Bir galibiyetle bir şampiyonluğa daha imza atmak istiyoruz. İnşallah bunun sevincini de tekrar hep birlikte yaşayacağız. Geçen seneden beri ortaya koyduğumuz birliktelik Galatasaray için en önemlisi. Başarıyı getiren yol bundan geçiyor. Herkese teşekkür etmek istiyorum. İnşallah uzun yıllar burada hep birlikte oluruz."

Erden Timur'un açıklamaları ise şöyle:

Trabzonspor transfer olan Ozan Tufan'ın ilk hamlesi Fenerbahçelileri çılgına döndürdü Trabzonspor transfer olan Ozan Tufan'ın ilk hamlesi Fenerbahçelileri çılgına döndürdü

ERDEN TİMUR: "EN ÖNEMLİ ŞEY GALATASARAY'IN BİRLİKTELİĞİNİ SAĞLAMAK"
"2 yılı doldurmak üzereyiz. Herkesle acısıyla, tatlısıyla çok güzel zaman geçirdik. Ben taraftar olarak Galatasaray'ın ne kadar büyük bir camia olduğunu biliyordum ama yönetici olduktan sonra dış dünya ile ilişkiler kurduktan sonra... Bunu kimseyi coşturmak için söylemiyorum; o kadar büyük camia ki.. Potansiyelimizin çok azını kullanıyoruz bunu gördüm. Böyle bir şey yapmaya çalışıyoruz. Benim gördüğüm en önemli şey Galatasaray'ın birlikteliğini sağlamak. Maalesef yaralanmaya çok müsait bir birlik. Belki de burada hep birlikte yapmamız gereken o birliği muhafaza etmek. Onu yaptığımızda şampiyonluklar da tesisler de böyle geliyor. Tüm emek verenlere teşekkür ediyorum. Herkese çok çok saygılar sunuyorum."