Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, DEM Parti, Saadet Partisi ve İYİ Partinin TBMM gruplarını ziyaret edecek.

(TBMM/12.00/13.00/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 3. Taşkent Uluslararası Yatırım Forumu'na katılacak.

(Taşkent) (Fotoğraflı-Görüntülü)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Uluslararası Demokratlar Birliği Kapasite Geliştirme ve Eğitim Çalıştayı'na iştirak edecek.

(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TBMM Genel Kurulunda, enerji alanında düzenlemeler içeren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


EKONOMİ FİNANS

1- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, OECD Ticaret Bakanları Toplantısı'na katılacak.

(Paris) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 4. Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi'ne iştirak edecek.

(Ankara/09.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

3- Türkiye İstatistik Kurumu, 2023 yılına ilişkin çiğ süt ve kırmızı et üretim istatistiklerini açıklayacak.

Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı: Bu anayasa ile devam edemeyiz Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı: Bu anayasa ile devam edemeyiz

(Ankara/10.00)


DÜNYA DİPLOMASİ

1- İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire) (Fotoğraflı-Görüntülü)


GÜNCEL

1- Anadolu Ajansının Global İletişim Ortağı olduğu İstanbul Dijital Sanat Festivali'nin 4. edisyonu Atatürk Kültür Merkezi'nde başlayacak.

(İstanbul/13.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)


SPOR

1- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ankara Rize Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen “Ankara Rize Günleri” etkinliğine katılacak.

(Ankara/14.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

2- TFF 3. Lig play-off 1. tur maçları oynanacak. Ayvalıkgücü Belediyespor-Edirnespor, Turgutluspor-Efeler 09, Silivrispor-Belediye Kütahyaspor, Muş 1983 Muşspor-Bursa Yıldırımspor, Tokat Belediye Plevnespor-Armoni Alanya Kestelspor, 52 Orduspor-İnegöl Kafkasspor, Karşıyaka-Anadolu Üniversitesi ve Bornova 1877-Kuşadasıspor müsabakaları yapılacak.

(Balıkesir/Manisa/İstanbul/Muş/Tokat/16.00/Ordu/İzmir/20.00/İzmir/20.00) (Fotoğraflı)

3- Hentbol Erkekler Süper Lig play-off şampiyonluk etabı ikinci maçları oynanacak. Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Beykoz Belediyespor ve Beşiktaş Safi Çimento-Spor Toto müsabakaları yapılacak.

(Sakarya/17.00/İstanbul/19.00) (Fotoğraflı)


***