FOX Ana Haber'in sunucusu Gülbin Tosun, Cumhur İttifakı'nı eleştirerek muhalefet için oy istedi. 

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılmasını hatırlatan Tosun, 6284 sayılı kanunun kaldırılacağına yönelik tartışmalara değinerek iktidara yüklendi. 

"Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor" diyen Tosun şunları söyledi:

"Neden kadınların seçimi olmalı ve neden daha çok hemcinslerime sesleniyorum onu anlatayım. Son katılımlarda aşırı sağ hale gelen Cumhur İttifakı zihniyeti sizden okumanızı istemiyor, çalışmanızı istemiyor...

Bizzat Cumhurbaşkanı kadının görevinin çocuk doğurmak olduğu anlayışını Mehmet ali Çelebi ve eşinin üzerinden yaptığı uyarı ile ortaya koymuştu. Okuma, dolayısıyla çalışma, çocuk yap, evde otur, ayrılabilirsen nafaka da alma, öyle çaresiz kal ki şiddete karşı bile laf edeme...

Kadına reva görülen, Türkiye'nin ikinci yüzyılında bu mu oldu şimdi. Hani kadının adı bile AK Parti'den önce yoktu?"

"KANALIN ADINI DEĞİŞTİRİN, SUNUCULAR CHP ROZETİ TAKSIN"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Tosun'un sözlerine tepki gösterdi. Dağ, "Bunun da adı yabancı sermaye odaklı tarafsız gazetecilik. Burada tek bir 'tarafsızlık' vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir" ifadelerini kullandı. Dağ'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşım şöyle:

"FOX TV’ye göre kadınlara her koşulda alan açan ve haklarını gözeten Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermemelisiniz ama kız çocuklarını dağa kaçırıp onları istismar eden PKK’nın siyasi uzantısına, örgütündeki istismar vakalarına sessiz kalan Kemal Kılıçdaroğlu'na verebilirsiniz.

Bunun da adı yabancı sermaye odaklı tarafsız gazetecilik.

Burada tek bir 'tarafsızlık' vardır, o da Türkiye’nin tarafında olamama halidir.

Tavsiyemiz: Kanalın adını ve logosunu değiştirin, sunuculara CHP rozeti takıp fona da Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını koyun."

KADIN İSTİHDAM ORANI REKOR KIRDI

Türkiye'de kadın istihdam oranı geçen yıl yüzde 30,4 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.