Konyaspor yönetimi, 09 Şubat 2021 yılında göreve getirdiği teknik direktör İlhan Palut ile dün yollarını ayırdı.

Konya'dan ayrılmaya hazırlanan deneyimli çalıştırıcı taraftarın yoğun desteği ile karşılaştı. Ardından basın mensuplarına konuşan Palut, kendisine dün öğle saatlerinde durumun bildirildiğini belirterek, '''Bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşünüyoruz' deyip teşekkür ettiler bana. Sadece bu, başka da bir şey olmadı. Açıkçası hiç beklemiyordum. Daha iyi sonuçlar bekliyorduk, ama olayın buraya geleceğini hiç beklemiyorduk. Öncesinde böyle bir şey yoktu. Hepimiz şok olduk. Ama Konyaspor için hayırlısı olsun. Bununla ilgili ayrıca bir açıklama yapacağım. Çünkü fesih belgesini aldıktan sonra bir açıklama yapacağım'' diye konuştu.

"EMRE BELÖZOĞLU İLE ALAKASI YOK"

Palut, sosyal medyada teknik direktör Emre Belözoğlu ile ilgili yaptığı açıklamadan dolayı görevine son verildiği yönündeki yorumlara sert çıkarak şu ifadeleri kullandı:

''İlhan Palut, Emre Belözoğlu’na bir şey söyledi, görevden ayrıldı'. Bu nasıl bir mantık. Sosyal medyada olmayacak şey yok. Hiç onunla alakası yok. Emre Belözoğlu’na söylediğim sözden dolayı olsa, bugün takıma yeni teknik direktör gelmez. Emre Belözoğlu için pazar akşamı konuştum. Gelen teknik direktörün bileti ise daha önceden hazır.''

Galatasaray'dan hakem tepkisi: TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye istifa çağrısı Galatasaray'dan hakem tepkisi: TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye istifa çağrısı

81 MAÇTA 36 GALİBİYET

İlhan Palut, yeşil-beyazlı takımın başında çıktığı 81 maçta 36 galibiyet, 25 beraberlik ve 20 mağlubiyet aldı. Geçen sezon ligi 3'üncü sırada bitiren Konyaspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne katılmıştı.