Zeybekci ile Kılıçarslan arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması Zeybekci ile Kılıçarslan arasında 'İsrail ile ticaret' tartışması

Erzincan'ın İliç ilçesindeki bir maden ocağında 13 Şubat 2024 tarihinde meydana gelen ve 9 işçinin toprak altında kaldığı toprak kaymasında işçilere yönelik arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Gelen son dakika bilgisine göre işçilerin kullandığı bir pikap toprak altında bulundu.

İliç Pikap Araç

MÜHENDİSLER ADLİYE'YE SEVK EDİLMİŞTİ
Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında meydana gelen toprak kaymasına ilişkin soruşturmada, idari pozisyondaki 2 mühendis tutuklanmıştı. İliç'teki maden ocağında yaşanan toprak kaymasına ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor. Bu kapsamda maden ocağını işleten şirkette idareci pozisyonunda çalışan mühendis İ.T. ve K.M.A. ifade işlemleri için adliyeye sevk edilmişti.

TUTUKLANDILAR
Savcılık sorgusu sonrası nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edilen İ.T. ve K.MA. tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce altın madeni ocağını işleten şirketin Kanadalı yöneticisi J.R.G'nin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklanmıştı, 3 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.