İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte düzenlediği Roma gezisi, gündemdeki yerini koruyor.

İmamoğlu tarafından “2027 Avrupa Oyunları İmza Töreni” için, İtalya’nın başkenti Roma’ya götürülen 45 basın mensubundan biri olan Nevşin Mengü, geziye katılanların masraflarının İBB tarafından karşılandığını itiraf etmişti.

Lüks ve pahalı otelde yapılan konaklamalı geziden sonra Mengü, bu kez kendini ve diğer katılımcı gazetecileri savundu.

"Kalkan-24" denetimlerinde 1456 düzensiz göçmen yakalandı "Kalkan-24" denetimlerinde 1456 düzensiz göçmen yakalandı

Bu gezide masrafları karşılayacak maddi güçte olmadıklarını savunan Mengü, CNN ve Reuters gibi medya kuruluşlarının imkanlarına sahip olmaları durumunda uçağa bile binmeyerek kendilerinin uçak tutabileceğini söyledi.

"O bizim boyumuzu katbekat aşıyor"

Mengü, şöyle konuştu:

Herkes kendi parasını ödesin derseniz. Tahmin ediyorsunuz ki bizi böyle bir şeyi kendi cebimizden… Hangi siyasinin uçağına biniyorsak onu biz ödeyelim…

O bizim boyumuzu katbekat aşıyor. Ama tabii sizlerin destekleri sayesinde biz de tabii ki Reuters büyüklüğüne CNN büyüklüğüne gelirsek hiç merak etmeyin önce ben öderim anlatabiliyor muyum.

Hatta onun uçağına bindi demesinler diye kendimiz uçak tutar gideriz. Mesele o değil fakat şu anda Türkiye’de o noktada değiliz.

Roma gezisinin İBB'ye maliyeti

İBB kafilesi ve gazetecilerin, şehrin en lüks tesislerinden biri olan ve iki kişilik odanın geceliği 45 bin lira ile 98 bin lira arasında değiştiği Parco Dei Principi Grande Hotel & Spa’da konakladığı ortaya çıkmıştı. Buna göre 73 kişi ile birlikte konaklama bedelinin İBB'ye maliyetinin alt sınırdan hesaplandığında 9 milyon 855 bin lira, üst sınırdan hesaplandığında ise yaklaşık 22 milyon lira olduğu belirtiliyor.