Hayırseverlerin bağışları Osmanlı yadigarı Harar'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor Hayırseverlerin bağışları Osmanlı yadigarı Harar'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

İran İslam Cumhuriyeti Dini Lideri Ayetullah Hamaney, Azerbaycan'dan dönerken helikopter kazası sonucunda şehit olan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin evine taziye ziyaretinde bulundu. Hameney, Şehit Reisi'yi İslam Devrimi'nin sloganlarının vücut bulmuş hali olarak değerlendirdi.

HAMANEY'DEN REİSİ'NİN AİLESİNE ZİYARET
Görüşmede, Ayetullah Reisi'nin eşi, çocukları ve yakınlarına başsağlığı dileyen Ayetullah Hamaney, Cumhurbaşkanı Reisi'nin kaybını ülke için ağır ve onarılamaz bir kayıp olarak nitelendirdi.

Ayetullah Hamaney, Cumhurbaşkanı'nın cenaze töreninde kendisini ziyaret eden yabancı misafirlerin gözlerinden kaçmayan halkın yoğun bir şekilde törene katılmalarına dikkat çekerek, bunu, İslam Cumhuriyeti'nin halk köklerini ve gücünü gösteren, İslam Cumhuriyeti lehine dünyaya verilen bir mesaj ve İran toplumunda ve milletinde derin köklere sahip olan güç olarak nitelendirdi.

Hamaney, ziyaretinin devamında şehit cumhurbaşkanının samimi hizmetlerinin hayatıyla sınırlı olmadığını vurgulayarak "Reisi Bey'in vefatından sonra da ülke için devam edecek olan çok değerli hizmetleri olmuştur." dedi.

Ayetullah Hamaney kazanın hemen ardından farklı şehirlerde halkın gösterdiği nezaket, sevgi ve bağlılıktan söz ederek "Cumhurbaşkanının sağlığı için duaların eşlik ettiği bu toplanmalar, halkın devrime ve İslam devrimi sloganlarına olan bağlılığını gösteriyor." ifadelerini kullandı.

'Şehit Reisi'nin İslam Devrimi'nin sloganlarının somut örneği olduğunu belirten' İran Dini Lideri, devrimin ana söylemlerinin cumhurbaşkanının ağzından çıktığını ve bu sloganları kendisinin sloganı haline getirdiğini söyledi.