İBB Başkan adayı Kurum'dan Özgür Özel'e tepki İBB Başkan adayı Kurum'dan Özgür Özel'e tepki

CHP'li Avcılar Belediyesi'nde işçiler greve gitmiş ve ilçede sokaklar çöplüğe dönmüştü. Bin 187 belediye işçisinin başlattığı grev bu sabaha karşı sözleşmenin imzalanması ile sona erdi.

3 AYDIR GÖRÜŞMELER SÜRÜYORDU

Avcılar Belediyesi ve işçileri temsil eden sendika arasında 3 aya yakın süren sözleşme görüşmeleri sürüyordu. Olumsuzlukla sonuçlanması ardından 6 müdürlükteki bin 187 işçi salı günü saat 08.00'den itibaren iş bırakmıştı.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Gün boyu süren teknik konulardaki maddelerin de kabul edilmesi ardından bugün saat 02.00'de Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Belediye-İş Sendikası yöneticileri ile masada sözleşmeyi imzaladı.

Saat 22.30 sıralarında Çarşamba Pazarı'nın bulunduğu Merkez Mahallesi'nde bekleyen temizlik işçileri sendika yönetiminden gelen telefon üzerine temizlik çalışması başlattı. Sözleşmenin imzalanmasından yaklaşık 3 saat önce ilçedeki tamamen dolan ve cadde ve sokaklara taşan çöpler alınmaya başlandı.

Avcılar Belediye Başkanı Hançerli, “Uzattığımız el sıkıldı. Avcılar'a, tüm işçilerimize hayırlı olsun. İstanbul ilçeleri arasında en iyi sözleşmelerden birini imzaladık" dedi.

İŞÇİYE 'KES LAN SESİNİ' DEMİŞTİ

Geçtiğimiz gün Hançerli kendisine, “Grev haktır. İşçiye hakkını vereceksin” diyen işçiye “Kes lan sesini, kes. Sus. Terbiyesizlik yapma” şeklinde bağırdı.