Youtube'da teknoloji içerikleri üreten Recep Baltaş adlı şahıs işgalci İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği soykırımı destekleyen açıklamalarda bulundu.

SOYKIRIMI DESTEKLEDİ, KARŞI ÇIKANLARI SOYKIRIMLA TEHDİT ETTİ

'Technopat' isimli YouTube kanalında yayın yapan Baltaş, İsrail'n katliama başlamasının ardından, "Tek yol İsrail" şeklinde paylaşımlar yaparak İsrail bayraklarıyla adeta hesabını süsledi. İslamiyet karşıtı paylaşımlar da yapan Baltaş, dini inancı yüzünden insanlarla dalga geçti, inançlarını aşağıladı. Baltaş, kendisine tepki gösterenleri de "Sıra size de gelecek." ifadeleri ile tehdit etti.

Hakan Ural'ın gözaltına alındığı iddia edildi Hakan Ural'ın gözaltına alındığı iddia edildi

"Paylaşımlarım manipüle edildi"

Büyük tepki çeken ve iş yaptığı firmalarla ilişkisinin kesilmesinden korkan Baltaş, sosyal medya hesabından özür diledi. Açıkça, İsrail'i ve katliamlarını destekleyen, insanların inançları ile dalga geçen Baltaş, paylaşımlarının manipüle edildiğini savundu.

"İş ortaklarımızdan da özür dilerim"

Baltaş, "Teknoloji sektörüne çok uzun yıllardır emek vermiş, pek çok önde gelen markayla ortak projeler ve iş birlikleri gerçekleştirmiş biriyim. Bugüne kadar sergilediğim profesyonel duruşa yakışmayan ve halen ortak proje yürütmekte olduğumuz şirketleri de zor durumda bırakan bu paylaşımlarım için, birlikte çalıştığım iş ortaklarımızdan da özür dilerim. Bundan böyle insanların inançlarıyla ilgili yaptığım yorumlarda daha dikkatli olup daha duyarlı bir tutum sergilemeye çalışacağım." dedi.

TURKNET SÖZLEŞMEYİ FESHETTİ

Kısa bir süre önce Türknet, Baltaş ile olan sözleşmesini feshettiniği açıkladı