Olay Şişli Gayrettepe'de Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan dolayısıyla kapalı olan 14 katlı binanın en alt katında bulunan Masquerade adlı gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama oldu.

İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor İstanbul'da sabah saatlerinde trafik yoğunluğu yaşanıyor

Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı. Yangının büyümesiyle kulüpte ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte ve binada bulunanlar içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. 

ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Gayrettepe'de 25 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili İçişleri Bakanı Yerlikaya'yı telefonla arayarak bilgi aldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bakan Yerlikaya: İstanbul Beşiktaş Gayrettepe’de meydana gelen yangınla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Konuyla ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.

VALİ GÜL'DEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerinde açıklamalarda bulundu. Gül, "Diskotek olarak kullanılan bir mekanda tadilat sırasında yangın çıkmış. Çıkış sebebini bilmiyoruz ama yaralananlar ölenler gece kulübündeki tadilatta çalışan kişiler. Gece kulübünün 2018 yılında yenilenmiş bir ruhsatı var. Ayrıntıları öğrendikçe sizinle paylaşacağız" dedi.