İstanbul’da AK Parti’nin adayının belli olmasının ardından yerel seçim yarışı tam anlamıyla başladı. Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasında geçmesi beklenen seçim yarışını kimin önde tamamlayacağı şimdiden merak konusu olmaya da başladı. İstanbul’a dair ilk yapılan anket sonuçları açıklanmaya başlarken Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş’ın katıldığı bir canlı yayında açıkladığı sonuçlar dikkat çekti.

Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze programına katılan Genar Araştırma Başkanı İhsan Aktaş, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Aktaş, İstanbul'da seçimlerin yüzde 2-3 gibi küçük bir farkla kazanılacağını söyledi.

İhsan Aktaş son anketi de açıkladı. Ankete göre "Bugün seçim olsa İstanbul'da kime oy veririsiniz?" sorusuna verilen yanıtlar şöyle:

AK Parti: Yüzde 45

MHP: 3.2 ( AK Parti içinde eriyen dışında)

CHP: Yüzde 41

DEM: 2.2 (CHP içinde eriyen dışında)

Cumhur İttifakı ABB Başkan Adayı Turgut Altınok'tan gençlere 'ücretsiz ulaşım' sözü Cumhur İttifakı ABB Başkan Adayı Turgut Altınok'tan gençlere 'ücretsiz ulaşım' sözü

YRP İstanbul oyu: Yüzde 4-4.5.

Aktaş, AK Parti, CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere yerel seçim yarışına girecek olan partilerin oy oranları ve potansiyellerine ilişkin açıklamalarda da bulundu.