İstanbul'da Irak asıllı olduğu öne sürülen Y.K. (17) adlı öğrenci, iddiaya göre Eyüpsultan ilçesindeki özel bir lisede Aralık 2023 tarihinde öğretmeni ve ardından okul müdürü İbrahim Oktugan’la (74) yaşadığı sorunlardan sonra okuldan atıldı.

MÜDÜRÜN ODASINA GİRDİ, 3 EL ATEŞ ETTİ

Öğretmenleri ile sorun yaşadığı gerekçesiyle okuldan atılan Y.K., 5 ay sonra liseye gelerek okul müdürü İbrahim Oktugan’ın odasına girdi.

Saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda yanında getirdiği silahı belinden çıkararak okul müdürünü hedef alan Y.K., 3 el ateş ederek İbrahim Oktugan’ı ağır şekilde yaraladı. Y.K. daha sonra ise olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Silah seslerini duyan öğrenci ve öğretmenler panik halinde sınıflarından dışarı çıktı. Odaya gelen öğretmenler, okul müdürünü kanlar içinde yerde gördü ve polis ekiplerine haber verdi.

KAÇAN ÖĞRENCİ YAKALANDI

Olayın ardından kaçan öğrenci polis ekiplerince yakalandı. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

Yandaş gazetecileri gezdiren İBB para bulmak için taşınmazlarını satmaya başladı Yandaş gazetecileri gezdiren İBB para bulmak için taşınmazlarını satmaya başladı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden silahlı saldırıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, olay yerinde 2 adet boş kovan bulunduğu belirtildi.

Açıklamada "Şahsa yönelik yapılan sorgulamada, 'taksirle yaralama' ve '6136 SKM' suçlarından kaydı olduğu belirlenmiş, ayrıca 'kayıp şahıs' kaydının olduğu da tespit edilmiştir." ifadesine yer verildi.