Yerel seçimler yaklaşırken İYİ Parti taciz ve para transfer skandallarıyla çalkalanıyor. Suların durulmadığı İYİ Parti ile ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı.  Akşener’in seçim ittifakından çekilmesinin ardından başlayan istifa dalgası PKK işbirliği ve taciz iddiaları ile devam etmişti. Bahadır Erdem ve Durmuş Yılmaz’ın istifa gerekçeleri, Akşener’in seçim ittifakından çekilmesiydi. HDP işbirliğini 'PKK işbirliği' olarak yorumlayan Adnan Beker de İYİ parti ile yollarını ayırmıştı. 

BEKER VE DİKBAYIR'DAN SONRA 6 VEKİL DAHA İSTİFAYA HAZIRLANIYOR

Akit Medya Grubu Akit Tv ve Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Latif Şimşek, Ümit Dikbayır'ın ihraç edilmesinin ardından dikkat çeken bir iddia ortaya attı.  Şimşek, Adnan Beker ve Ümit Dikbayır’dan sonra 6 milletvekilinin daha istifaya hazırlandığını dile getirdi. 

İşte Latif Şimşek'in Akit'te yer alan yazısının ilgili bölümü:

CHP pek demokrat! Yerine oğlunu aday listesine aldırdı CHP pek demokrat! Yerine oğlunu aday listesine aldırdı

"İyi Parti’de Adnan Beker ve Ümit Dikbayır’dan sonra 6 milletvekilinin daha istifaya hazırlandığını da öğrendim. Durmuş Yılmaz ve Bahadır Erdem’in istifaları, Adnan Beker’inkinden farklı gerekçelere dayanıyor. Beker’in gerekçesi, henüz 16 Mayıs’ta kendini göstermişti: “HDP ve PKK’nın ittifakı seçimi kazanamaz” demişti. Bunun üzerine Akşener, Adnan Beker’e; “İttifaka zarar verdin açıklamanı düzelt” demiş. Beker; “Ben o sözleri söyledim. Öyle düşünüyorum. Düzeltecek bir şey yok” karşılığını vermiş. Aslında Beker’in istifa süreci o zaman yani iki seçim arasında başlamış.

İstifasından sonra ise, İyi Parti ve CHP el ele Adnan Beker’in Ak Parti’ye geçişinin önünü kesmek için olmadık oyunlara başvurdular. Beker’in oğlunun olmadığı bir konuyu, “Beker’in oğlu tecavüz etti” iftirasına dönüştürerek.

Peki Adnan Beker Ak Parti’ye geçer mi?

Adnan Beker, milliyetçi muhafazakar bir Anadolu çocuğu. İyi Parti’den istifasının asıl gerekçesi, seçim sürecinde, Millet İttifakı’nın HDP ile işbirliğini sindirememiş ve bunu 16 Mayıs’ta açıkça dile getirmiş olması. İkincisi, yakın arkadaşı olan Ümit Dikbayır’a yapılan iftiralar. Beker AK Parti’ye geçerse benim için sürpriz olmaz."