Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ikinci tur seçimlerinde galip gelmesinin ardından muhalefette hareketli günler yaşandı. Altılı masa bileşenlerinden olan İYİ Parti’den ‘ittifak bitti’ açıklamaları peş peşe geldi.

Osman Nuri Kabaktepe'den yerel seçim açıklaması! Osman Nuri Kabaktepe'den yerel seçim açıklaması!

 İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Millet İttifakı sona erdi” açıklamalarına yönelik değerlendirmede bulundu. Zorlu, 25 Haziran’daki kurultaya dikkat çekerek, “Yerel seçimde ittifakımızın ortaya koyduğumuz başarı sürüyor. Stratejik kararımızı kongre sürecinde belirleyeceğiz” dedi.

Zorlu’nun açıklamaları şöyle:

“Millet İttifakı sayın genel başkanımızın teklifiyle bir araya gelmesiyle çok büyük başarılar elde etmiştir. Seçim sonucunun ardından genel başkanımız, başkanlık divanımız milletvekillerimizle bir araya geldi. Büyük kararları 25 Haziran kongremize topluyoruz. Bu tür stratejik bir nihai kararın sayın genel başkanımızla hep birlikte takip etmemizin önemli olacağını düşünüyorum. Teknik anlamda bu işbirliği bitmiş olsa da, stratejik mesele ile ilgili genel başkanımızın yetkili kurumlarla görüşmesi devam ediyor.”