İyi Parti Aydın İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak’ın eşi Pınar Aran Alak, kocasıyla ilgili vahim iddialarda bulundu. Pınar Aran Alak, eşini İyi Parti teşkilatından evli bir kadınla ilişki yaşarken yakaladığını öne süren paylaşımlarda bulundu. İlçe başkanı Alak suçlamaları kabul etmezken İyi Parti’deki görevinden istifa etti.

Aydınpost.com'un haberine göre Pınar Alak, aldatma iddiasını sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyu ile paylaştı. Konuyla ilgili kamera görüntülerinin elinde olduğunu ve gerekli incelemelerin ardından paylaşacağını söyleyen Pınar Alak, İyi Parti’li eşi Ahmet Alak hakkında uzaklaştırma kararı aldığını duyurdu.

“EVİMDE YAKALADIM”

Alak, Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, “Eşim olacak şahıs partiden biriyle beni aldattı, bugün evimde yakaladım. Uzaklaştırma alıp gerekli kamera görüntüleri kriminal inceleme adli kurumlar tarafından yapıldıktan sonra paylaşım yapacağım. Ahmet Alak ile hiçbir bağlantım kalmamıştır.” ifadelerine yer verdi. Pınar Alak, daha sonra Facebook hesabındaki soy ismini “Pınar Aran” olarak değiştirip ikinci paylaşımda bulundu. Alak bu kez bunun bir iftira olmadığını belirterek detayları yetkili mercilerle paylaştığını duyurdu. Süreç sonrası Pınar Alak İyi Parti üyeliğini de sonlandırdığını belirtti.

İSTİFA ETTİ

Eşinin iddiaları üzerine İyi Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak’tan cevap geldi. Facebook hesabından açıklama yapan Ahmet Alak, iddiaları reddederek sürecin mahkemeye intikal ettiğini ve İyi Parti’deki görevlerinden istifa ettiğini belirtti.

Ahmet Alak, şunları kaydetti:

“Kamuoyuna... Eşim Pınar Alak’ın 15.03.2023 tarihinde kendisine ait Facebook hesabından şahsımı karalayıcı açıklamarı bazı yerel haber sitelerinde haber olmak suretiyle kamuoyuna mal olmuştur. Eşimin tarafıma isnat ettiği suçlamalar gerçek olmayıp bu durumun tarafımca kabul edilmesi mümkün değildir. Bu husustaki haklılığımı da Bağımsız Türk Yargısı huzurunda ispatlayacağımdan kimsenin zerre kadar şüphe duymasına gerek bulunmamaktadır. Eşim tarafından tarafıma isnat edilen hususlar her ne kadar yukarıda da belirttiğim üzere gerçek olmasa da sürecin partime ve partime gönül veren ilçemizdeki binlerce yol arkadaşıma zarar vermemesi adına İyi Parti İncirliova İlçe Başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyeliği görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyuna bildiririm.”

İL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA: ULAŞAMADIM

İyi Parti’de infial uyandıran aldatma tartışması sonrası il başkanından açıklama geldi. İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, iddianın tarafları olan Ahmet Alak ve Pınar Aran Alak’a ulaşamadığını söyleyerek gerekli açıklamayı daha sonra yapacaklarını ifade etti.
Aydın İl Başkanı Recep TaneR, “Ulaşamıyorum kendilerine aradım Ahmet Alak ve eşine ulaşamadım. Eşinin paylaşımını kaldırdığı söyleniyor. Kendileriyle konuşmadan konuyu teyit etmeden bir şey demeye lüksüm yok ama tabiki konu doğruysa gereği yapılır. Ancak şu anda kendilerine ulaşmaya çalışıyorum özel bir mesele çünkü onlarla görüştükten sonra yarın gerekli açıklamayı yaparız.” sözlerini sarf etti.