Sabah Gazetesi'nin haberine göre, İzmir'de gerçekleşen korkunç cinayetin faili Saparmurat Hallyev'in Gulkamar Hanymova ile kızları Leyla Geldiyarova ve Lachyn Geldiyarova ile kızlardan birinin erkek arkadaşı Ruslan Kerimov'u öldürüp cesetlerini 121 parçaya ayırdığı ortaya çıktı.

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Hallyev'e "Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek 3 kadına karşı kasten öldürme" ve "Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme" suçlamalarıyla 4 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi.

CASUS PROGRAM YÜKLEDİM

AK Parti harekete geçti! İzmir ile Tel Aviv arasındaki 'kardeş şehir' anlaşması sonlandırılsın... AK Parti harekete geçti! İzmir ile Tel Aviv arasındaki 'kardeş şehir' anlaşması sonlandırılsın...

İddianameye göre, Hallyev sevgilisi Gulkamar'ı tehdit ederek casus program yükledi ve onu izledi. Ardından, olay tarihinde ve 2 ay öncesinde Gulkamar'ın erkeklerle görüştüğünü iddia etti. 13 Haziran'da olayı gerçekleştiren Hallyev, önce Ruslan Kerimov'u baltayla öldürdüğünü, sonra Gulkamar'ı boğarak ve sırtından bıçaklayarak öldürdüğünü ifade etti. Daha sonra, Gulkamar'ın kızı Lachyn'i ve diğer kızı Leyla'yı da öldürdüğünü ve cesetlerini parçalara ayırarak derin dondurucuya koyduğunu anlattı.

9 ay ve 2 ay önce Gulkamar'ın erkeklerle görüşmesini yakalandığını iddia eden Hallyev'in ifadeleri şöyle:

8 Haziran'da Gulkamar ve ailesini öldürmek için Çeşme'den İzmir'e geldim. Evde kimse yoktu. Kapıyı anahtarla açtım. 13 Haziran gecesi saat 03.00 sıralarında uyandım. Sabah 07.00 sıralarında odasına gittiğim Ruslan Kerimov, arkası dönük ve yan yatar vaziyette sigara içiyordu. Baltayla öldürüp, kapıyı kapatarak odadan çıktım. Kahvaltı hazırlayıp, Gulkamar'ı beklemeye başladım. Sabah saat 09.00'da eve geldi. Hiçbir şey olmamış gibi karşıladım. Kahvaltıya oturduk. Önce, dolabın üzerine koyduğum ip ile kahvaltı yapan Gulkamar'ı arkasından boğmaya çalıştım. Daha sonra Ruslan'ın odasında bıraktığım bıçağı alarak sırtından bıçakladım. Gulkamar'ın cesedini de Ruslan'ın odasına götürdüm. Bıçağı yıkayıp, kanlı elbiselerimi değiştirdim. Saat 11.00'da Gulkamar'ın kızı Lachyn'in geldi. Onunla da kahvaltı yaptık. Annesini sorunca eczaneye gittiğini söyledim. Üzerini değiştirmek için benim odama girdiğinde, aynı bıçakla arkasından yaklaşıp boğazını kestim. Cesedi odamda bırakıp bıçağı yıkadım. 11.30'da diğer kızı Leyla geldi. Kahvaltı yapmak istemedi. Ruslan ve Gulkamar'ın cesetlerinin bulunduğu odaya yönelince tam kapının önünde onu da öldürdüm. Ertesi gün cesetleri nasıl yok edeceğini düşünmeye başladım. Kanalizasyona atmak için banyoya götürüp parçalara ayırdım. Parçaları da buzdolabına koydum. Ertesi gün kalktığımda, Gulkamar'ın bana yaptığı iyilikler aklıma geldi. Bu yüzden onu toprağa vermek istedim. Cesetler bozulmasın diye derin dondurucu aldım. 17 Haziran'da Çeşme'ye giderek, daha önce yanında çalıştığım Mustafa Arslan'a, 'karımı ve çocuklarımı öldürdüm. Görünmemem lazım' dedim. 'Boş ver bir şey olmaz' dedi ve bana inanmadı.