Milli Gazete'de yer alan habere göre, 2022 yılının Ekim ayında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) çok önemli bir gelişme yaşanmış ve yavru vatanda iktidarda bulunan Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) İskele Milletvekili Yasemin Öztürk KKTC Meclisi’ne bir yasa teklifi sunmuştu. Yabancıların KKTC’de taşınmaz mal alımının sınırlandırılmasına yönelik bir teklif içeren yasa önerisinin kabul edilmesi halinde KKTC topraklarında yabancıların taşınmaz mal alımına sınırlama getirilecekti.

SİYONİZM’İN KKTC’DEKİ ETKİNLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

UBP İskele Milletvekili Yasemin Öztürk’ün KKTC Meclisi’ne sunduğu yasa teklifinin üzerinden aylar geçerken süreci yakından takip eden Millî Gazete şoke eden bir bilgiye ulaştı. Edindiğimiz bilgilere göre yabancıların KKTC’de taşınmaz mal alımının sınırlandırılmasına yönelik yasa teklifi geri çekildi. Söz konusu durumun Siyonistlerin baskısı sonucunda yaşandığı öğrenildi. Ulaştığımız kaynaklar yaşananların kabul edilemez olduğunu kaydederken Siyonizm’in KKTC siyaseti üzerinde ne denli etkili olduğu da bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

BU VATAN KİMİN?

KKTC’DEKİ vatan müdafaasına hizmet eder nitelikteki bir yasa teklifinin Siyonistlerin baskısı sonucunda geri çekilmesi akıllara durgunluk verdi. Yaşananlar Siyonistlerin KKTC’deki hain emellerinin gerçekliğini doğrularken Siyonistlerin KKTC siyaseti üzerindeki etkisi ‘Bu vatan kimin?’ sorusunu da akıllara getirdi. Nice şehidin kanıyla fethedilen yavru vatanda Siyonist işgal devam ediyor.