6'lı masanın aday muamması ve savunma sanayiye yöneltilen iftiralarla girilen seçim sathında Saadet Partisi hatibi ve Avrupa Milli Görüş Teşkilatı'nın önde gelen isimlerinden Hasan Damar, dava arkadaşlarına ve Müslümanlara Erdoğan'a oy verme çağrısında bulunduğu bir vide yayımladı.

Olağanüstü bir seçim

2023 oylamasını "olağanüstü bir seçim" olarak nitelendiren Damar, AK Parti döneminde Müslümanlar ve ümmet için yapılan devrim gibi değişiklikleri hatırlatarak Erdoğan için destek istedi.

Damar, Müslümanların; Ayasofya'nın ibadete açılması, ağır sanayi, başörtü meselesi gibi kazanımları kaybetmemesi için Erdoğan'a oy verilmesi gerektiğini ifade etti.

Damar yayımladığı mesajında şu ifadeler yer verdi:

"Malumunuz ki Türkiye olağanüstü bir dönemden geçmektedir. Elbette ki yanlışlarımız vardır. Ülkemiz bir çok sıkıntılara maruz kalmıştır.

Ama Türkiye'de yapılan bazı güzellikler de var. Bunları da görmemiz lazım; ağır sanayi gibi, Ayasofya'nın açılması gibi. başörtü meselesini gündemden kalkması gibi. Bütün bunları yok olmaması için biz Müslümanlar olarak Türkiye'deki yapılacak olan bu seçimde Sayın Cumhurbaşkanını desteklemeliyiz.

Ben 83 yaşındayım, ömrümü bu davaya verdim, bu bakımdan yanlışlara 'yanlış' dedim. Doğrulara da 'doğru' demek mecburiyetindeyim. Bu münasebetle sizlerden ricam, bütün kardeşlerimizin bu seçim, olağanüstü bir seçim olduğu için mutlak suretle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklemeliyiz."

“İstanbul'da AK Parti’ye seçimleri biz kaybettirdik” demişti
Haziran 2019 seçimlerinde Saadet Partisi hatibi Hasan Damar partililere Saadet Partisi'nin İstanbul'da AK Parti'ye kaybettirdiği için Türkiye'nin en güçlü partisi olduğunu söylemişti.