İlk adı Hasan Ünsal olan, televizyon programlarında boy gösterirken Okan Ünsal adını kullananan ve son olarak cinsiyet değiştirme ameliyatının ardından Selin Ciğerci adını kullanan şahsın evlat edinerek 'anne' olduğunu açıklaması şaşkınlığa neden oldu. Bilindiği üzere Türkiye eşcinsellerin evlat edinme hakkı bulunmuyor.

NASIL EVLAT EDİNDİ?

Bir dönem eski futbolcu Gökhan Çıra ile evlenen transeksüel Selin Ciğerci'nin halihazırda aile olma ve evlat edinme şartlarını yerine getirmeden nasıl evlet edindiği merak konusu oldu. Sosyal medyada olayı değerlendiren vatandaşlar sorumlulardan cevap bekledi.

CİĞERCİ: YASAL YOLLARLA EVLAT EDİNDİM

Instagram hesabından yayınladığı videoda yasal yollarla bebek sahibi olduklarını söyleyen Selin Ciğerci, "Bir kerecik konuşacağım ve daha da konuşmayacağım. Bunun üzerinden nemalanmak isteyen çok insan var. Ben hep anne olmak istediğimi ve olacağımı söylüyordum zaten. Evet anne oldum, siz de teyzesiniz. Beni tebrik edebilirsiniz. Ağlamam asla, ben güçlü bir kadınım. Eski eşimle evliyken bir yola başvurmuştuk. Evlat edinmek için başvurularımız kabul edildi. Uzun zamandır da odası var. Anne olmak istiyorum ve onunla yoluma devam etmek istiyorum. Eski eşimle barışma gibi bir durum yok. Çocuk bende kalacak, istediği zaman eski eşim gelip görebilecek. Her ayrı anne ve baba gibi. Ben çocuğumun geleceği için her şeyi önceden ayarlayabilirim. Çocuğumu İngiltere'de ya da burada büyütüp okutabilirim. Eğer siz bana bu şekilde davranırsanız ben çocuğumu alıp gitmek zorunda kalırım. Ben ülkemi çok seviyorum. Ben kimseden bir korkum yok. Vergi rekortmeni de oldum her şeyi de yaptım. Etrafımda para ver servetten dolayı çok düşman var ama ne olursunuz beni bir salın. Ben kızıma bakmak istiyorum. İsmi 'Saadet Selenay Çıra'. Eski eşimle beraber başvurduğumuz için onun soyadı var. Beni tebrik edin. Ben bu zamana kadar hep anne olmak için dua ettim. Bu saatten sonra da anne olmak isteyenler için dua edeceğim. Allah'ım gönlünüze göre versin. Bana müsaade edin de çocuğuma bakayım. Ortada benim bir kızım var ona göre konuşun. Sorumluluklarıma devam ederek güzel bir şekilde kızımı büyütmek istiyorum. Eski eşimle barışmam. İyi ve mutlu olsun. Allah onu kimseye muhtaç etmesin. Muhteşem bir şekilde hayatına devam etsin. Kızımın babasının başına kötü bir şey gelmesini istemem. Aşk ve sevgili istemiyorum. Gizli kapaklı yapılan bir şey yok her şeyim legal. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Kızım hafta içi yanıma gelecek. Kendimi iyi hissettiğim zaman belki bir fotoğraf paylaşırım. Ben de sizler kadar merak ediyorum." açıklamasında bulundu.