Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili açıklayacağını duyurduğu dosya hakkında TBMM'de basın toplantısı gerçekleştirmişti. Bakan Soylu hakkında olduğunu öne sürdüğü dosyayı "başına bir şey gelme" ihtimaline karşı üç kişiye daha verdiğini söyleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamaları gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener, geçmişte kendisine de iftira atan Özgür Özel hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 

özgür özel

FETÖ’DEN ÖZEL’İ ‘PARLATMA’ TAKTİĞİ

İşte Şener'in gündemem bomba gibi düşen o yazısı: 

FETÖ/PDY 2007’den itibaren Özgür Özel’e maddi ve manevi destekte bulunmuştur. Bu destek, aracı vasıtasıyla Özgür Özel’e ulaştırılmaktaydı.

Salihli Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Talat Zurnacı, MASİAD veya başkaca bir derneğe üye değildi. FETÖ/PDY Manisa örgütü Talat Zurnacı ile irtibata geçti ve CHP adına çıkarılacak adayın kim olacağı konusunda istişare yapıldı. Talat Zurnacı’nın bu iş için Özgür Özel’in uygun olduğunu söylemesi üzerine FETÖ/PDY Özgür Özel üzerine çalışmaya başladı.

Fıkralarla İmamoğlu yönetimi: 'İsrafı bitirdik' reklamlarına 175 milyon lira harcandı Fıkralarla İmamoğlu yönetimi: 'İsrafı bitirdik' reklamlarına 175 milyon lira harcandı

Cemaat içerisinde “Parlatma” tabir edilen şekilde Özgür Özel’in halk nezdindeki itibarı artırıldı. Bu çalışmalar ile Özgür Özel CHP içerisinde yükselişe geçti. 2011 seçimlerinde Manisa Milletvekili oldu. 2007 sürecinden sonra FETÖ/PDY örgütü Özgür Özel’e maddi ve manevi destek sağladı. Bu destek üzerine MASİAD Genel Sekreteri Hakan Yörükoğlu ile birlikte Salihli’deki CHP faaliyetlerine giderek Özgür Özel’e olan ilgi ve sempatiyi kontrol etmekteydik. Bizzat Hakan Yörükoğlu bu hususu bana birebirde, Özgür Özel’in desteklendiğini, parlatıldığını ve bu ismi Talat Zurnacı’nın önerdiğini söylemişti.”

Meğer bana iftiraları atan sıradan bir CHP’li değil, FETÖ parlatması Özgür Özel’miş.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Turgutlu Cumhuriyet Savcılıkları bu ifadelerle ilgili bir işlem yaptı mı, bilmiyorum. Ama ben artık karşımda kimin olduğunu biliyorum. Dokunulmazlık arkasına saklanmazsa ben Özgür Özel’le yargı önünde hesaplaşacağım. Ama, asıl bunların peşine takılanları uyarmak isterim.