31 Mart Yerel Seçimleri'nde istediği başarıyı elde edemeyen İYİ Parti'de kongre süreci yaşanmış ve Meral Akşener tekrar aday olmayınca genel başkanlık yarışını Müsavat Dervişoğlu kazanarak İYİ Parti'nin lideri olmuştu.

Akşener'in koltuğu bırakmasından sonra parti kurullarında görev alan ve milletvekili seçilen çok sayıda kişi art arda istifa ettiğini duyurdu.

Erzurum ve Ardahan il merkezi ile Kars'ın yüksekleri karla kaplandı Erzurum ve Ardahan il merkezi ile Kars'ın yüksekleri karla kaplandı

Son olarak 31 Mart’ta Erzurum Horasan’da Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Özdemir partiden istifa etti. 

DERVİŞOĞLU'NA "HAYIRLI OLSUN" ZİYARETİ YAPMIŞTI

9 Mayıs'ta İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu'na hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Özdemir, "En önemli ve en başta tebriğimiz Sayın Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu'na Sayın Dervişoğlu bizim için çok kıymetli, değerli isimdir. İYİ Parti camiasına, Türkiye'ye ve Türk milletine hayırlı olsun. Türkiye'nin meseleleri noktasında önemli hizmetlerde bulunan Sayın Genel Başkanımızı tebrik ediyorum, hayırlı olsun. Bilgisi, birikimi, tecrübesiyle, bu görevi layıkıyla yapacağına da yürekten inanıyorum, başarılar diliyorum" ifadelerini kullanmıştı.