Oy namustur! Asla Satılamaz!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, 31 Mart Yerel Seçimleri'ne yönelik kaleme aldığı 'Oy namustur! Asla Satılamaz!' başlıklı yazısında seçmene çok önemli uyarılarda bulundu.

Seçim 2019 29.03.2019 - 11:31 29.03.2019 - 11:31 Bülent Deniz

Milli Görüş Hareketi'nin önemli simalarının başında gelen Şevki Yılmaz, oy kullanmanın önemine ve vebaline değindiği yazısında önemli uyarılarda bulundu. Kritik önem taşıyan 31 Mart Yerel Seçimleri'nin Türkiye ve milletimiz için ne kadar önemli olduğunun vurgulayan Yılmaz, 'Cumhur İttifakı' adaylarının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

İşte Yılmaz'ın o yazısı:

Hafta sonu il, ilçe ve beldelerimizle mahalle ve köylerimizi yönetecek Başkanlarımızı ve Muhtarlarımızı seçmek için sandıklarda oyumuzu “Bismillah” diyerek kullanacağız İnşAllah!

Önümüzdeki pazar günü “Oy anam oy!” diye ağlamamak ve başkalarını da ağlatmamak için oylarımızla çok büyük bir imtihandayız!

Dün “okla ve canla!” korunan Dinimizin, Vatanımızın, namuslarımızın ve nesillerimizin bugün oyla ve vicdanla korunduğunu anlayabilme adına çok büyük bir imtihandayız! 

Unutmayalım ki;

Dinimizin ve Vatanımızın muhafızı  OY’dur! 

Nesillerimizin namusu ve muhafızı OY’dur!

Ailemizin namusu ve muhafızı OY’dur! 

İstikrar, istiklal ve istiklalimizin namusu ve muhafızı  OY’dur!

Evlerimizin, mallarımızın ve alın terlerimizin namusu ve muhafazası OY’dur!

Mazlum coğrafyamızın namusu ve muhafızı  OY’dur! 

Mukaddes Beldelerimizin namusu ve muhafızı OY’dur!

Kıyamete kadar gelecek torunlarımızın bu güzel vatanda hür olarak yaşamalarının namusu ve muhafızı OY’dur!

İlimizin, İlçemizin, Mahalle ve Köyümüzün maddi ve manevi imarının muhafızı ve huzuru OY’dur!

Pazar günü sandık başında oylarımızı verirken “Ne verirsen elinle o gelecek seninle!” hakikatini asla unutmayacağız inşAllah!

Silahlı darbelerle yıkamadıkları Türkiye’mizi ve Tayyib liderimizi sandıklarda oy darbeleriyle yıkma  planlarının aleti olmayacağız inşallah!

Asla unutmamalıyız ki;

Allah, emanetleri emin, ehliyetli ve liyakatli kişilere vermenizi size emrediyor” (Nisa/ 58) İlahi mesajı tüm mü’minlere değiştirilemez ve tartışılamaz ilahi bir ölçüdür! 

Zira Sevgili Peygamber (s.a) Efendimizin “İnsanlar idarecilerinin dini üzeredir! İşler, görevler, makamlar ehliyetsiz, liyakatsiz, yalancı, müfteri, zalim ve hain kişilere verildiğinde kıyameti (kavga, kaos, fitne, zulüm, ihanet vs.) bekleyiniz.” Hadis-i Şerifi’ne göre dünya ve ahirette barış, huzur içinde yaşamanın yolu idarecilerimizi ehil, emin, salih ve sadık kişilerden seçmemizle mümkündür!

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@