31 Mart tarihinde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin, Yüksek Seçim Kurulu(YSK) tarafından iptal edilerek 2 Haziran tarihinde yenilenmesine kadar verildi.

Kararın ardından Pınarbaşı Belediye Başkanlığı'na seçimlere kadar Vali Yardımcısı Ömer Tekeş atandı.

Valiliğin açıklamasında, "Pınarbaşı Belediye Başkanlığı'na, seçimlerin yenileneceği tarih olan 2 Haziran 2024 tarihine kadar valilik makamının oluru ile Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş görevlendirilmiştir" ifadelerine yer verildi.

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin kazandığı Kayseri Pınarbaşı Belediyesi'ne kayyum atandı

Kayseri'de yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı, 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı Kayseri'de yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı, 2 kişi öldü, 20 kişi yaralandı

NE OLMUŞTU?

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde gerçekleştirilen belediye başkanlığı seçimleri, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) öncülük ettiği zaferin ardından Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) sunduğu itirazlar neticesinde iptal edildi. Bu olayın akabinde, ilçede 2 Haziran tarihinde belediye başkanlığı için yeniden seçim yapılmasına karar verildi.

Bu gelişmeler ışığında, seçimler yeniden düzenlenene kadar Pınarbaşı Belediye Başkanlığı görevini üstlenmek üzere bir kayyum atanması kararlaştırıldı.