Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, 30 Aralık cuma günü motosikletli iki saldırganın açtığı ateş sonucunda, başından vurularak hayatını kaybetti.

Sinan Ateş’in suikasta uğramasından sonra Ülkücü Whatsapp grupları, “Sinan’ın Şahadeti” başlıklı bir yazı paylaştı. Yazıda, Şükrü Alnıaçık imzası vardı.

İşte o yazının tamamı:

SİNAN’IN ŞAHADETİ… 
Tarihin en “düşüncesiz” eylemi mi?..

Yoksa 9 kollu bir akrep mi?

Edebiyat yapacak durumda değiliz. Böyle durumlarda, “fail”i, fiilden fayda görenlerin arasında aramak gerekir. Çünkü zararına çalışmak, dünyanın her yerinde ahmaklıktır.

Bu meşum hadiseden zarar görenler ve fayda umanlar aşağıda sıralanmıştır:

A- ZARAR GÖRENLER:

1- Sinan Ateş ve ailesi 

Can gitti, örnek bir eş, baba ve evlat aynı anda toprağa veriliyor. 

Atatürk’ü savunurken şahsi ikbalini ortaya koyan bir Hacı’yla, Mekke’de Afrikalı hacılara hurma dağıtan bir Türkçü aynı anda şehit düştü. 

Vurulan Türk-İslam Ülküsü’nün vücut bulmuş haliydi.

2- Ülkücü Hareket 

Türklükle İslam’ı doğru sentezleyen yetişmiş bir Ülkücü reisini kaybetti. Ülkücülerin iç hesaplaşma yaşadığı yönündeki kanaatin resmi suskunlukla takviye edilmesi, “en üst seviyede cinayet” saçmalığının camiaya yapışmasına sebep oldu. 

3- MHP Genel Başkanı 

Atadığı Ocak Genel Başkanına taziye yayınlamaması, “susturucu” sebeplerin sorgulanmasına sebep oldu.

4- MHP Genel Sekreteri 

12 Yıl danışmanlığını yapan bir Ocak Başkanına sahip çıkmama sebepleri ertelenmişti, şimdi tartışmaya açıldı.

5- Milliyetçi Hareket Partisi 

Cinayetin dijital çağda işlendiği dikkate alınmadı. Camiada bir izahat, bilgi, taziye ve kınama beklentisi oluştu. Teşkilat Başkanlarının sessiz kalması, Sinan Ateş’in gönlüne dokunduğu MHP’liler nezdinde itibar kaybına yol açtı. 

6- Ülkü Ocakları 

Bir önceki Ülkü Ocakları Genel Başkanı vuruldu ve kurumsal tepkisizliğin sebepleri doğru anlaşılmadı. 

a) Kırıntı bilgi sahibi olanlar bile infaz seviyesinde bir sebep algısından uzaktı.

b) Bilgisi olmayanlar, bunun bir “intikam sessizliği” olduğunu sandı. 

c) Sebep ne olursa olsun Sinan Ateş’i  sevenler, sevmeyenlerden daha çoktu. Bileşik kapların baskın tarafından Sinan vardı.

d) Bu durum, bilgi kirliliği ve duygusal kaosla birlikte asimetrik bir bölünme sebebidir.

7- Cumhur İttifakı 

Partinin, Ülkücüleri bulanık sulardan uzak tutan Liderin sağlıklı ve isabetli kararlarıyla bugünlere geldiği yönündeki kesin kanaat yara aldı. Cinayetin, tarihi seçimlere aylar kala işlenmesi gözden kaçırılmamalı.

8- AKParti 

Hükümetin 20 yıllık yükünü bila bedel omuzlayan  MHP’nin ittifaka sadık olan bu inatçı kesimindeki güven bunalımı, seçim öncesinde ittifaka bağlılık ve heyecan konusundaki kaygıları artırdı. 

9- Türkiye 

MHP’nin, Ülkü Ocakları’nın, Ak Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın bu kadar zararına olan bir olay, elbette Türkiye’nin de zararına oldu. 

B- PEKİ BU KARANLIK CİNAYETTEN KİMLER FAYDA GÖRMÜŞTÜR?

1- “Devlet Bahçeli artık bitti!” diyenler… 

2-  “Ülkü Ocakları mı kaldı?” diyenler.

3- “Her şey koltuk için, bize vatan millet edebiyatı yapmayın!” diyenler.

4- “MHP mi kaldı, partiyi Ak Parti’ye stepne yaptınız!” diyenler.

5- “Ülkücüler cinayet işleyen karanlık tiplerdir!” diyenler.

6- “Ülkücünün canı ucuz, hukuku ve şahsiyeti değersizdir!” diyenler.

7- “Ülkücüler, iki çocuklu bir aile babasının cinayetinin kendi üstlerine kalmasına mani olamayacak kadar iletişim özürlüdür!” diyenler.

8- “Boşuna bu işlerle uğraşmayın, sonunda sizin de cenazeniz yerde kalır!” diyenler.

9- “Ulan öküz Anadolu’lu!.. Milliyetçilik senin neyine? Bu ülkeye Komünizm gelecekse onu da biz getiririz! ” diyenler

10- Ülkücüleri sevmeyenler. PKK, HDP, FETÖ, IŞİD, DHKP-C, Taşnak, Hınçak ve alel umum anarşitler.

Sinan Ateş’i her kim vurduysa, bunları düşünmüş olmalı…

Aksi takdirde bu cinayet, “tarihin en düşüncesiz eylemi” olarak kalmaya mahkumdur!..

Ülküdaşlarıma saygıyla....

Kardeşim

Sinan Ateş 'e

Muhabbet ve Allah'tan Rahmet dileklerimle... 

31 12 2022

02:50

Şükrü Alnıaçık

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK KİMDİR?

Şükrü Alnıaçık, Kayseri Tavlusun’lu Bilgin (Molla Feyzizade) ailesinin Alnıaçık kolunun bir ferdi olarak 1961'de Samsun'da doğdu.

Büyük dedesi, son İstanbul Alay Müftüsü Mustafa Efendi’dir. Sultan II. Abdülhamid tarafından atanan ve Kayseri’nin 1890-1901 yıllarındaki ilk belediye başkanı olan Hattat Mehmet Ali Bey, Babaanne tarafından dedesidir. Ünlü mütefekkir Yusuf Akçura’yla dünür olan bu Efendi Zade ailesi, yetiştirdiği, komutanlar, şehitler, bilim ve sanat adamlarıyla ün kazanmış bir Türkmen hanedanından gelir. ( İslamlu Yörükleri Avşar’dır).

Şükrü Alnıaçık, 1978’de sürgün gittiği Gökçeada Öğretmen Lisesi’nin Matematik kolundan mezun oldu. İlk tercihi olan Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Genel Türk Tarihi bölümüne 1980’de girdi ve 4 yıl boyunca aralıksız, yer altına çekilmiş olan DTCF teşkilatında görev yaptı.1984’te yeniden sınavlara girerek A.Ü. Hukuk Fakültesini kazandı. Sosyal Bilimler ve Türk İnkılap Tarihi Enstitülerinde Yüksek Lisansa başladı. Alparslan Türkeş’in ve Ocak genel başkanlarının Mamak’ta tutuklu olduğu bu dönemde Ülkü Ocaklarının yeniden yapılanması çabalarının içinde aktif olarak görev aldı.

2012'de Devlet Bahçeli tarafından MHP TBMM Grup Danışmanlığı'na getirildi. Daha sonra Genel Başkan Baş Danışmanlığı'na atandı. 25 Haziran 2012 tarihinde Ortadoğu Gazetesi'nde yazmaya başladı. Ülkücü Yazarlar Derneği'ni kurdu. 24 Haziran 2018'de, MHP'nin Ankara 3. Bölge'de 4. sıradan milletvekili adayı oldu ancak seçilemedi.

Odatv.com