Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılan AK Parti Grup Toplantısı'nda ilginç bir görüntü ortaya çıktı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Kabine koltuklarında değil, salonun merdivenlerinden toplantıyı izlediği görüldü. 

PROVOKASYON ÇIKARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİLER

Görüntü üzerinden provokasyon çıkarmak isteyen odaklar ise hemen harekete geçti. Cumhuriyet Gazetesi bu görüntüyü "Soylu AKP Grup Toplantısı'nı merdivenlerde izledi: 'Kabine'den çağrıldı ama gitmedi..." başlığıyla haberleştirdi.

'BAKAN SOYLU PROTESTO EDİYOR' İDDİASI

O anların videosunu çeken gazeteci Özlem Gürses ise bu görüntüyü "Soylu Kabineden çağrıldı ama gidip oturmadı. İçişleri Bakanı Soylu kimi, neyi protesto ediyor?" sözleriyle sosyal medya hesabından paylaştı.

NEDENİ BELLİ OLDU

Ancak görüntülere dikkatli bakıldığında protesto gibi bir durumun olmadığı açıkça anlaşılıyor. Bakan Soylu, gayet neşeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini alkışlıyor.

'GEÇ KALINCA KİMSEYİ RAHATSIZ ETMEK İSTEMEDİ'

Bakanlık kaynaklarından yapılan açıklamada "Sayın Bakanımız bir program nedeniyle grup toplantısına biraz gecikti. Böyle olunca da kimseyi rahatsız etmek istemedi bu nedenle merdivenlere oturdu." denildi.