Sağlık Bakanlığı, bünyesine yeni personeller katmaya hazırlanıyor.

Sağlık alanında bünyesine kattığı şehir hastaneleri ile büyüyen Türkiye, yeni personellerle ailesini daha da güçlendirecek.

27 bin sözleşmeli personel ilanına dair detaylar belli olurken, başvuru süreci ve alım yapılacak pozisyonlar için adaylar bilgi sahibi olabilecek.

KPSS sonucuna göre alım yapılacak

İlandaki açıklamada şu bilgilere yer verildi:

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27 bin sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır.

Bakan Koca'dan randevu açıklaması: Kalıcı şekilde çözeceğiz Bakan Koca'dan randevu açıklaması: Kalıcı şekilde çözeceğiz

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

3. Adaylar, tercihlerini 21 Şubat 2024 - 28 Şubat 2024 tarihleri arasında tercih
kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

4. Sözleşmeli personel pozisyonlarının ünvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.

"Hayırlı olsun"

İlana dair paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ifadeleri kullandı:

"Bakanlığımızın taşra teşkilatında istihdam edilecek 27 bin sözleşmeli personelin Kamu Personel Seçme Sınavı sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle alımına ilişkin kılavuz yayınlandı. Adaylar, tercihlerini 21-28 Şubat arasında ÖSYM internet sitesi üzerinden yapabilecek. Hayırlı olsun."

Sözleşmeli personel pozisyonlarının ünvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ise şu şekilde: