TFF, dün yaptığı açıklamada Süper Lig yayın ihalesinin iptal edildiğini ve teklif alımının uzatıldığını açıklamıştı. Yeni bir gelişme yaşandı.

Sports Digitale'den Yağız Sabuncuoğlu'nun haberine göre; Süper Lig'in yeni yayıncısı beIN Sports olmak üzere.

BEIN MEDYA BARAJ TEKLİFİNİ AŞTI

1. Lig'de play-off tarihleri açıklandı 1. Lig'de play-off tarihleri açıklandı

Haberin detayında, beIN Sports'un ihale başında TFF ve Kulüpler Birliği'nin hedeflediği rakam olan 150 milyon euro barajını son teklifiyle aştığı kaydedildi.

Tarafların anlaşmasının artık an meselesi olduğu ifade edilirken resmi açıklamanın ise kısa süre içinde yapılacağı vurgulandı.

TFF İHALEYİ İPTAL ETTİĞİNİ DUYURMUŞTU

Daha önce federasyondan yapılan açıklamada, teklif bedellerinin yetersiz bulunması nedeniyle Yayın İhale Komisyonu tarafından ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alındığı belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Yayın İhale Komisyonunun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda yayın ihalesi iptal edilmiştir. TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonunun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir."