Trabzon'da bir turisti darbettiği gerekçesiyle gözaltına alınan kişi tutuklandı. İki turistin kendi arasındaki sözlü tartışma esnasında olaya müdahil olan bir şahıs turiste yumruk attı. Aldığı darbe sonrası yere yığılan turistin yardımına çevredekiler koştu.

TURİSTİ DÖVEN ADAM TUTUKLANDI

Günlük 15 bin hasta faydalanacak: İnşaatın tamamlanması için tarih verildi Günlük 15 bin hasta faydalanacak: İnşaatın tamamlanması için tarih verildi

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 16 Eylül Cumartesi saat 22.20 sıralarında kent meydanında iki turist arasında sözlü tartışma yaşandığı anımsatıldı. Olayı "turistlerin polise mukavemet ettiği" şeklinde yorumlayan bir Türk vatandaşının, aniden yumrukla vurduğu Kuveyt vatandaşı turistin yere düştüğü belirtilen açıklamada, şüphelinin polis tarafından gözaltına alındığı, savcı talimatıyla hakkında başlatılan adli soruşturma sonucu çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandığı bildirildi. Açıklamada, Kuveytli turistin hastanedeki kısa süreli tedavisinin ardından sabaha karşı taburcu edildiği kaydedilerek, "Trabzonlu hemşehrilerimizin hiçbir biçimde tasvip etmediği, Türk ve Trabzon misafirperverliğine yakışmayan bu üzücü münferit olay nedeniyle misafirimize 'geçmiş olsun' dileklerimizi sunuyoruz." ifadesine yer verildi.

'HANİ BİZ MİSAFİRPERVERDİK?'

Sosyal medya üzerinden yapılan eleştirilerde turislere yönelik yapılan saldırıların turizmi ve ekonomiyi olumsuz yönde etkilediği yorumları yapıldı. 'Biz misafirperver bir ülkeydik, ne zaman bu noktaya geldik?' yönünde soruları sorulmaya başladı.

''TÜRKİYE, ARAP IRKÇILIĞINA KARŞI SESSİZ KALIYOR''

Suudi Arabistanlı Gazeteci Nawaf Alqudaimi, “Türkiye’de Araplar ve dindar insanlar saldırıya uğruyor. Türk hükümeti, sanki turizm ve yatırım gelirlerine hiç ihtiyacı yokmuşcasına artan Arap ırkçılığına karşı sessiz kalmayı tercih ediyor. Bu böyle devam ederse yıllardır ilişki kurmak için emek harcayıp taviz verdiği Körfez ülkelerinden gelen çok büyük yatırımları kaybedecek.” açıklamasında bulundu.