Özgür Özel'den 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme' açıklaması Özgür Özel'den 'Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme' açıklaması

CNN Türk canlı yayınında Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen silahlı saldırıyı haber alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan konuya ilişkin ilk yorum geldi. Rusya'ya geçmiş olsun dileklerini ileten Yılmaz şunları söyledi:

Rus makamlarının yapacağı açıklamaları takip etmek lazım. Terör bütün dünyanın belası. Bütün ülkelerin iş birliği yapması lazım. Hiçbir ülkenin terörle iş tutmaması lazım. Hangi başlık altında olsun ister etnik, ister ideolojik terörü lanetliyoruz.

FİDAN LAVROV'LA GÖRÜŞTÜ
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüşerek, Moskova'daki terör saldırısını kınadı.

Fidan, Moskova'daki menfur terör saldırısını kınandığını belirtmiş, Rusya halkına ve hükümetine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Türk milletinin başsağlığı dileklerini iletmiştir.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN TAZİYE
Dışişleri Bakanlığı yayımladığı açıklama ile düzenlenen terör eylemini kınadı.

Açıklama tam olarak şöyle:

Moskova’daki bir konser salonuna bu akşam (22 Mart) düzenlenen saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu üzüntüyle öğrenilmiştir.

Masum sivilleri hedef alan bu menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.

Rus halkına ve Rusya Hükümetine en derin taziyelerimizi sunuyoruz.

TBMM BAŞKANI KURTULMUŞ'TAN RUSYA MESAJI
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Rusya'daki terör saldırısını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kınadı. Kurtulmuş'un mesajı şöyle:

Moskova'da masum sivilleri hedef alan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyor, Rusya Hükümetine ve Rus Halkına taziyelerimi iletiyorum.

AK PARTİ'DEN TAZİYE
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Rusya'nın başkenti Moskova'daki konser salonunda sivilleri hedef alan terör saldırısını kınadı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Rusya'nın başkenti Moskova'da bir konser salonunda sivilleri hedef alan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Rus halkının acısını paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.