Dışişleri Bakanı Fidan, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Başkenti Washington'da ABD'li mevkidaşı Antony Blinken ile görüştü. Fidan, Blinken'a, "Gazze'deki vahim durum, uluslararası toplumun masum insanların acılarını durdurmak için acil harekete geçmesini gerektiriyor" dedi.

'GAZZE'DEKİ İNSANLAR ACİL İNSANİ YARDIMA İHTİYAÇ DUYMAKTADIR'
Başta Gazze'deki İsrail katliamları olmak üzere birçok önemli bölgesel gelişmenin aynı anda cereyan ettiğini kaydeden Fidan, "Gazze’deki vahim durum bizim bu meseleye acilen eğilmemizi gerektiriyor. Uluslararası toplum masum insanların çektiği acıları durduramadı. Gazze’deki insanlar acil insani yardıma ihtiyaç duymaktadır." diye konuştu.

Türkiye'nin ihracat kısıtlaması kararı sonrası İsrailli iş adamları kaygılı! Türkiye'nin ihracat kısıtlaması kararı sonrası İsrailli iş adamları kaygılı!

BAKAN FİDAN'DAN ABD'YE ÇAĞRI
Bakan Fidan, Gazze’de ateşkesin temini ve kesintisiz insani yardımın sağlanması için ABD ve diğer ülkelerle ciddi şekilde çalışmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Görüşmede Ukrayna, Karadeniz güvenliği gibi birçok bölgesel konunun da yer alacağını aktaran Fidan, İsveç'in üyeliğinin ardından NATO'nun güncel durumunun da ele alınacağını ifade etti.