banner5

03.04.2019, 14:04

Üç kısa adam bir uzun adam eder mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yani Ak Parti adına televizyonlarda her akşam konuşan boy boy siyaset sosyologları, uluslararası siyaset uzmanları, bağıran çağıran köşe yazarları, milletvekili adayı olmuş ama milletvekili olamamış kanal kanal gezen bürokrat eskisi yazarları var. Sanal alemde olur olmaz konuşan gazeteci, yapımcı, sunucu her derde deva toplum mühendisleri de var ama politik psikolojisi konusunda yetkin Siyaset Psikologları yok. Bu seçimlerden sonra özellikle A Haber yada yandaş medya denilerek ötekileştirilen tüm televizyon kanalları baştan aşağı yeniden yapılandırılmalıdır. Yazarlarını, çizerlerini, spikerlerini gözden geçirmelidir. Ak Parti adına olur olmaz kişiler konuşmamalı yada konuşturulmamalıdır. Toplumsal sorunların çözümü söz konusu olduğunda siyaset asla ve asla sadece tek başına yeterli değildir. Siyaset adamlarınızın olması başarı için yetmez bir o kadar da kültür, sanat ve bilim adamlarınızın yetkinliği toplumu dönüştürmek için olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Sağlık ve ekonomi alanındaki projeler; eğitim ve aile alanındaki projelerle desteklenmediği takdirde kalıcı başarılara erişmek mümkün olmayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bürokratlarının toplumun içine aileyi yıkmak için özenle yerleştirilmiş “Bilimsel Dinamit” projesi olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi” yeniden gözden geçirilmelidir. Kadın ve Demokrasi Derneği’nin (KADEM) çalışmaları fayda mıdır zarar mıdır gözden geçirilmelidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kademci kadınlar tarafından kuşatılmamalıdır. Emine Erdoğan tarafından seçim öncesi atılan tweet’te bulanan “Bilimsel Dinamit”, nötr cinsiyet kavramıdır. Ne demektir nötr cinsiyet? Almanya, 2013’de çıkarılan bir yasayla iki cinsiyetin özelliklerini de taşıyan bebekleri kadın ya da erkek yerine üçüncü cins olarak kaydeden ya da cinsiyetini belirlememeyi kabul eden ilk Avrupa ülkesi oldu.


Alman pasaportlarına da, M ve F harfleriyle ifade edilen erkek ve kadın kategorilerinin yanısıra, interseks bireyleri ifade eden X harfi eklendi. İlk defa Fransa'da bir mahkeme, daha önce erkek olan bir Fransız vatandaşının kimliğindeki "cinsiyeti" hanesine, "nötr cinsiyet" ibaresini kullanabilmesine karar verdi. Tours şehrindeki idari mahkemeye başvuran 64 yaşındaki Fransa vatandaşı, her iki cinsiyete ait organlar ile doğduğunu, bir "mikropenis"e sahip olduğu için kimlik kartına "erkek" yazıldığını söyledi. Hayatının hiç bir bölümünde kendisini bir erkek gibi hissetmediğini, sakalının çıkmadığını ve kaslarının gelişemediğini söyleyen 64 yaşındaki Fransız vatandaşı, aynı zamanda kendisini bir kadın olarak da hissetmediğini dile getirerek mahkemeye başvurduğunu ifade etti. Mahkemeden kimlik kartındaki "cinsiyet" hanesine "nötr cinsiyet" yazılması için müracaat eden 64 yaşındaki vatandaşa hak veren hakim mahkeme kararını Tours şehrinin nüfus idaresine gönderdi.

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki Al Nur ve Linwood camilerinde 50 masum insanı katleden, 50’sini de yaralayan terörist Brenton Tarrant, “cinsiyet, ırk gibi farklılıklara karşı nötr yetiştirilmiş” değildir. Çocuk psikolojisi söz konusu olduğunda öncelikle ailelerimizde ve sonrasında sadece devletin eğitim kurumlarında değil vatandaş olarak içine girdiğimiz çıktığımız devletin her kurumunda “Medeniyet Bilinci” olmadığı takdirde Haçlı Seferleri kılık değiştirmiş şekilde kültürel ve sözde bilimsel teoriler adı altında Anadolu’muzu yeniden kuşatacaktır. Haçlı Seferleri ya da Haçlı Akınları, 1096-1272 yılları arasında, Avrupalı Katolik Hristiyanların, Papa'nın talebi ve çeşitli vaatleri üzerine, genellikle Müslümanların elindeki Orta Doğu toprakları üzerinde askeri ve siyasi kontrol kurmak için düzenledikleri akınlar bütünüdür.

Kılıçla yapamadıklarını kalemle başarmak üzereler… Şam kuşatılmıştır. Bağdat kuşatılmıştır. Hedef İstanbul’dur. Hedef Kudüs’tür.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçimlerden sonra bize sorarsanız biraz da espri olması bakımından boyu boyuna uygun karizması olan yetişmiş ve yetkin adamları seçerek yanında bulundurmalıdır. Bu seçimlerde kayıplar yaşandı ise bu biraz da karizması olmayan kısa boylu siyasetçilerin siyaset dünyasında çok yetkilendirilmiş olmasından kaynaklanmaktadır.

İki kere iki: Seçimin kazananları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş değildir. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kazananları Kadir Topbaş ve Melih Gökçek’tir. Seçimin gerçek kaybedenleri ise 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti iktidarının oy kaybetmesinin sorumlusu kimler ise 31 Mart 2019 seçimlerinde Ak Parti iktidarının oy kaybetmesinin ilk sorumlusu onlardır. 25 kuruşluk poşet yasasını seçim sonrasında gündeme getirmek yerine seçim öncesinde İstanbul ve Ankara’nın varoşlarına bomba gibi bırakan, EYT meselesinin üstünü örten, 3600 Ek Gösterge'nin seçim sonrasına kalmasını talep eden “Zürefanın düşkünü beyaz giyer kış günü” koltuk düşkünü bürokratları da sorumlu tutabiliriz.

***

Migros, CarrefourSA, BİM ve A101'e gerekli gereksiz girip alışveriş yapmaktan; poşet yasası sayesinde marketlere olur olmaz gitmekten kurtulduk. Umarız ki ülkemiz tüketim toplumu olmaktan bu sayede kurtulmuş olur. Marketlere gidişimizi engelleyecek olan bu yeni poşet yasasına benzer AVM'lere gitmemizi engelleyecek yepyeni başka bir yasa bekliyoruz. Tüketim toplumu olmak yerine üretim toplumu olmak böyle bir şey olsa gerektir...

***

Sözlerimizi yeniden toparlarken bir daha bir daha dile getirmemiz gereken konu: Her akşam televizyonlarda boy gösteren köşe yazarları, milletvekili aday adayı olmuş koltuk ve makam peşinde koşanlar, sanal alemde olur olmaz konuşan gazeteci - yapımcı - sunucu her derde deva toplum mühendisleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'nin fikir ve görüşlerini savunuyormuş gibi yaparak, olur olmaz görüşler paylaşıp vatan ve millet davasında onulmaz yaralar açmaktadırlar. Bu yalaka ve dalkavuklara televizyon kanallarında daha fazla yer verilmemelidir.

Cumhurbaşkanımızın etrafı işlevselliği olmayan, eski görevlerinden uzaklaştırıldıkları için forslu kartvizit taşımak amacıyla sözde danışmanlık görevine getirilen fikri ve akadamik derinlik ve vizyon taşımayan, sözde danışmanlar ordusundan temizlenmelidir. Bu sözde danışmanlar ordusunun arasında gıda, sağlık, ekonomi gibi birçok alanda danışmanı olan Cumhurbaşkanımızın siyaset ve toplum psikolojisi konusunda yetkin "Siyaset Psikoloğu" danışmanı maalesef yoktur. Cumhurbaşkanı bu seçimlerden sonra uzun adamlığına yani boyu boyuna uygun, karizması olan ve kriz yönetebilme yeteneğine sahip yetişmiş ve yetkin adamları seçerek yanında bulundurmalıdır. Bu seçimlerde yaşanan kayıplar uzun adamın gölgesinde yıllardır soluklanan ve saklanan akılları gibi boyları da kısa siyasetçilerin Ak partide çok yetkilendirilmiş olmalarından kaynaklanmaktadır.

Ak Partinin seçim başarıları tarihinde iki seçimde başarı düşmüşse bunun sebebi üç kısa adam bir uzun adam etmemiştir belki de ondandır. O üç kısa adam her kim ise...

"Ormana gezmeye gittiğinizde etrafı dikkatle dinlerseniz, Gargamel’in (Fetullah Gülen) çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız, belki Şirinleri bile görebilirsiniz…"

Şirinler Ülkesi Türkiye’miz Haçlı Seferleri tarafından kuşatılmak üzere iken Gargamel’den bizi kurtaracak olan Şirin Baba’mıza yardım etmek tüm Şirinlerin birlik ve beraberlik içerisinde çalışmasına bağlı olsa gerek.

huseyinkacin@hotmail.com

Psikolog www.huseyinkacin.com

Yorumlar (2)
the PlayRoom 2 yıl önce
Belki de "Şirin Baba" İBB Başkanlığı adaylığına B.YILDIRIM'ı değil de, S.SOYLU'yu getirmeliydi. Belki de S.SOYLU İstanbul'u alırdı ve AK Parti'nin itibarını kurtarırdı.
Pekala neden "Şirin Baba" S.SOYLU gibi karizmatik birini aday göstermedi.
Çünkü Şirin baba S.SOYLU'yu kendisine "rakip gör"üyor. Şirin Baba, yanında "uzun adamlar" istemiyor. Pekala neden "Şirin Baba" S.SOYLU gibi karizmatik birini aday göstermedi.
Çünkü Şirin baba S.SOYLU'yu kendisine "rakip gör"üyor. Şirin Baba yanında "uzun adamlar" istemiyor. Dolayısıyla İstanbul'da yerel seçimlerin kaybedilmesinin sebebi "kibir"dir. Bir zamanlar N.ERBAKAN'ın Sn.ERDOĞAN'ı kendisine rakip görmesi gibi. Dolayısıyla İstanbul yerel seçimlerinin kaybedilme sebebi "kibir"dir. Kibir, her ne kadar bedensel olarak uzun dahi olsa, ruhun kısalığına işaret eder.
İyi giden, kötü giden her şeyden "Şirin Baba" sorumludur. Ayaktakımını suçlamaya hakkımız yok. Mazeret üretmeye ise hiç gerek yok.
Yavuz Eroğlu 11 ay önce
PAGEV: Salgın bitene kadar market poşetleri ücretsiz olsun
PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu "Bu yasanın içinden geçtiğimiz kritik günlerde revize edilerek vatandaşın plastik tek kullanımlık hijyenik poşetler kullanabilmesi için 25 kuruş ücret zorunluluğunun kaldırılmasını öneriyoruz" dedi.
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:17
Öğle 13:20
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:37
Günün Karikatürü Tümü
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 18 38
2. Fenerbahçe 18 38
3. Gaziantep FK 18 34
4. Galatasaray 18 33
5. Hatayspor 18 31
6. Alanyaspor 18 30
7. Trabzonspor 19 30
8. Karagümrük 18 27
9. Göztepe 19 25
10. Antalyaspor 19 25
11. Malatyaspor 18 24
12. Sivasspor 18 23
13. Başakşehir 19 23
14. Konyaspor 19 22
15. Kasımpaşa 18 22
16. Rizespor 18 21
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 19 19
19. Erzurumspor 19 16
20. Ankaragücü 18 15
21. Denizlispor 18 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 17 35
2. İstanbulspor 17 34
3. Samsunspor 17 33
4. Altay 17 32
5. Adana Demirspor 17 31
6. Tuzlaspor 17 30
7. Ankara Keçiörengücü 17 28
8. Altınordu 17 28
9. Bursaspor 17 27
10. Bandırmaspor 17 24
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 17 20
13. Boluspor 17 19
14. Menemen Belediyespor 17 16
15. Balıkesirspor 17 16
16. Akhisar Bld.Spor 17 13
17. Ankaraspor 17 9
18. Eskişehirspor 17 3
Takımlar O P
1. Leicester City 19 38
2. M. United 18 37
3. Man City 17 35
4. Liverpool 18 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Chelsea 19 29
9. Southampton 18 29
10. Arsenal 19 27
11. Aston Villa 15 26
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Newcastle 18 19
16. Brighton 19 17
17. Burnley 17 16
18. Fulham 17 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 16 41
2. Real Madrid 18 37
3. Barcelona 18 34
4. Sevilla 18 33
5. Villarreal 18 32
6. Real Sociedad 19 30
7. Granada 18 27
8. Cádiz 19 24
9. Celta de Vigo 18 23
10. Real Betis 18 23
11. Levante 18 22
12. Athletic Bilbao 18 21
13. Getafe 17 20
14. Valencia 18 19
15. Eibar 18 19
16. Real Valladolid 19 19
17. Deportivo Alaves 19 18
18. Elche 17 17
19. Osasuna 18 15
20. Huesca 18 12