Toplumu ifsad projesi eş cinsel sapkınlık terörünün geldiği son nokta! Toplumu ifsad projesi eş cinsel sapkınlık terörünün geldiği son nokta!

Etkinlikler kapsamında, akademik-idari personel ile öğrenci topluluklarının katılımıyla Filistin'de yaşanan vahşetin protesto edileceği kortej yürüyüşü düzenlenecek ve üç gün boyunca 'Filistin Destek Çadırları'nda İsrail'in Filistin halkına yönelik zulmüne dikkat çekilecek. Üniversitemiz, insanlık onuruna ve adalet anlayışına olan bağlılığını bu etkinliklerle bir kez daha vurgulayacak.

Ayrıca, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek engellilik konusunda farkındalık arttırılacak. Engelli bireylerin topluma katılımını desteklemek ve engelleri aşmada dayanışmayı güçlendirmek amacıyla çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapılacak.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun katılımıyla düzenlenecek konferans ise geleceğe yönelik bir bakış açısı sunacak. Konuşmacı olarak yer alacak olan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Tarih Boyunca Teknolojik Gelişmeler" konusunu ele alarak, öğrencilerin gelecek 100 yıl perspektiflerine katkı sunacak.

Bunların yanı sıra Mehteran Takımı, Atlı Cirit ve folklor ekiplerinin gösterileriyle kültürel değerlerimiz de ön plana çıkacak. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, "Üniversitemiz olarak toplumsal duyarlılık ve farkındalık oluşturmayı önemsiyoruz. Bu etkinliklerle, öğrencilerimizin ve toplumun genelinde bilinç ve empati seviyelerini arttırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda, geleceğe yönelik umut dolu bir perspektif sunarak, gençlerimizin daha donanımlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz" dedi.

Uşak Üniversitesi, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, düzenleyeceği etkinliklerle önemli bir misyon üstlenmeye devam ediyor.