Yaşasalardı piyangoya karşı çıkarlardılar! Resimleri piyango biletlerine basıldı!

Milli ve manevi değerleriyle öne çıkan tarihi kişiliklerin Milli Piyango tarafından piyango biletlerine resimlerinin bastırılması dün olduğu gibi bugün de tepki çekmeye devam ediyor. ''Olacak iş değil'' dedirten bu durum bugün bile tepki çekmeyedevam ediyor! Haram olan kumarın bir çeşidi olan Piyango'ya olan ilgiyi artırmak için geçmişte yapılan bu tür uygulamalar ''pes dedittirdi'' İşte, Fatih'ten Mevlana'ya, Yunus Emre'den Mehmet Akif'e o ibretlik vesikalar!

Dosya 16.12.2019 - 21:12 16.12.2019 - 21:12

Her yılbaşında tartışma konusu olan ve devlet eliyle teşvik edilmesi tepkilere neden olan Milli Piyango'nun geçmişteki vukuatları yeniden gündeme geldi.

EN SON MEHMET AKİF ERSOY KULLANILMIŞTI

Geçmiş yıllarda dönem dönem Fatih Sultan Mehmet, Yunus Emre, Mevlana Celaleddin Rumi ve Mehmet Akif Ersoy'un resimlerinin Milli Piyango biletlerinde kullanıldığı gözlendi. Son olarak 2011 yılında Mehmet Akif Ersoy'un Milli Piyango biletlerinde kullanılması tepkiye neden olmuştu ve o günden sonra milli ve manevi isimler biletlerde kullanılmadı.

SAĞLIĞINDA PİYANGOYA KARŞI ÇIKACAK İNSANLARIN PİYANGOYA ALET EDİLMESİ TEPKİ ÇEKTİ

Geçmişte milli ve manevi değerleriyle öne çıkan isimlerin 'piyango' gibi İslam'ın haram saydığı bir organizasyonda kullanılması yozlaştırma olarak yorumlanmıştı. Sağlığında piyangoya karşı çıkan ve hoş görmeyen isimlerin böyle bir organizasyona dahil edilmesi ciddi bir çelişki olarak karşımıza çıkmıştı.

İşte o biletlerden sadece bir kaçı:

Fatih Sultan Mehmet- 1983

Mehmet Akif Ersoy- 2011

Mevlana Celaleddin Rumi- 1990

Yunus Emre - 1981

HaberVakti

Yorumlar