10.06.2019, 17:10

Türk Aydını Genç Neslin Yemini: Roma Müslümanlarca Fethedilmeden Kıyamet Kopmaz.

TÜRK AYDINI GENÇ NESLİN YEMİNİTarihi bir anıt gibi, som altından yekpare bir sütun gibi aydınlatan, Türk Milleti'nin kaderini ve geleceğini yüklenerek üzerime, yılmadan yürüyeceğim.

Bu öz bilinçle, önüme kurulacak bütün engelleri ve tuzakları kararlılıkla aşacağıma dair yeminimi, bir tohum gibi her seher vakti yüreğime ekiyorum. Ben yılmaz ve sarsılmaz şahsiyetimle istikbalin Türk Aydınıyım. Ben gelecekte değil şimdiden büyük bir kudreti bağrımda taşıyorum. Yarın büyüyecek olan değil bugün büyük olan asil soyluyum. Türklüğüm, kudretimdir, şanımdır ve şerefimdir. Bu uğurda  yüreğime ve rüyalarıma değin saran bir heyecanla çalışmak  ana rahmindeyken tarihin kaderime damgaladığı  kutlu bir ödevdir.

Fikren, ilmen, bedenen güçlü ve yüksek karakterli bir neslin hür bir ferdi olarak sesleniyorum.

Ulu Tanrım!

Endülüs ve Bağdat'a Ağıt yakmayacağım. Ağlamak kaderim değil artık. Şanlı mazinin horasan erenleri gibi istikbalin Türk Aydını olarak Endülüs'ü ve Bağdat'ı diriltecek kudreti diliyorum.

Ulu Tanrım! Kanadı incinmiş, karnı acıkmış bir serçenin ötüşünü duyar ve anlarsın. Yardımını esirgemezsin. Türk Milleti'nin istikbaline olan inleyişlerime merhamet eder misin?

Yeminim istikbalin her gününü, her saatini, her saniyesini ve hatta varsa eğer saniyenin içindeki zamanları da kuşatacaktır. Şahsiyetim, boş uğraşlarda, zevklerde, seyirlerde değil, beyinsel düşünce dünyamda mazinin bilgisini kuşatarak ve istikbale yenilenerek yol alan kudreti yeşerterek olgunlaşmaktadır.

Roma'nın bütün kentleri, Sibirya'nın buzlu yolları, Afrika'nın çölleri ve Balkan'ların yıkılmış minareleri merhametime hasret beni beklemektedir. Kainat, (alınyazısı ile birlikte) benim yüreğimin genişliğini öz ülke edinmek için Tanrı'ya yalvarmaktadır.

Aşkla doğdum, Aşkla yaşayacağım, Aşkla öleceğim.

Benim aşkım anlatılmadı hala genç delikanlılara ve kızlara. Geleceğin anneleri daha şanslıdır. Kudretli Destanımı anlatacaklar yavrularına, yüreklerindeki ve gözlerindeki kıvançla. Benim aşkım sadece bir  yüreği değil, hücrelerine değin kainatı kuşatacaktır.

Hafıza sarayımda, Hazreti Mevlana, gecen her demin ardından yarın yeni bir şeyler söylemek için gülümseyecek, Farabi, mutluluk adına seslenecek, Fuzuli beyitlerini terennüm edecek, Mehmet Akif, Çanakkale Şehitlerinden seslenen bir Bülbül gibi hitap edecek bana ve yol arkadaşlarıma. Tarihin bütün kudretli şahsiyetleri ölmemişlerdir. Beyinsel düşünce dünyamın ve yüreğimin kutlu konuklarıdır. Gerektiğinde yitirdiği hikmeti Batıdan alacak ve Dante ile birlikte haykıracak:

Ey yurt! Ey yurttaşları birbirine bağlayan duygu!

YARIN YENİ ŞEYLER SÖYLEYECEĞİME DAİR YEMİN EDERİM.

ROMA

Türk'ün gözü yaşlıdır
kurşun gibidir aşkı da kavgası da
bileğini kim bükebilir
Tanrı'nın da Allah'ın da arslanıdır


Türk'ün
anası da yurdu da insanlığa armağandır
Türk demek kimdir deseler
Adem'dir Havva'dır
Kafkasların Balkanların
Baba'sıdır
Afrika'nın Orta doğu'nun 
Ana'sıdır

Türk demek 
insanlığın kınalı kuzusu demektir
mazlumların düşmüşlerin
gözü yaşlı çocukların
dul kadınların umudu demektir...

Türk'ün imanı insanlığın kurtuluşu demektir.
Kıpkızıl bir elmanın peşinden koşan adamdır
Türk demek....

Bu kavga kıran kırana Mekke'de Medine'de başlar
Bu aşk  Şam'da Bağdat'ta İstanbul'da içimizi yakar
Mezardaki dedelerimizin nenelerimizin
Yüreği temiz olan anaların babaların vasiyetidir
Roma, Türk'ün imanıdır cennetidir...
 

huseyinkacin@hotmail.com

Psikolog www.huseyinkacin.com

Yorumlar (2)
Pınar Tecimen Demir 11 ay önce
Kaleminize saglik Huseyin bey Okunmasi ve okutulması gereken bir yazi olmus .Kızıl Elma....... Biz kıymetli ve değerli bir gaye için yaratildik Fatihin rüyası Aksemseddinin duasi neden ışık olmasın hazreti hayalime
Selim Avez 5 ay önce
Hocam mükemmel bir yazı olmuş. Okurken heyecanlandım duygulandım. Ne mutlu Türküm diyene.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?