13.12.2018, 17:31

“Ya Şükran! Ya Hüsran!”

Bismillahirrahmanirrahıım

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allahımıza hamd; Başöğretmenimiz, Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehl-î Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Mü’min kardeşlerimize, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olanlara, Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

“Ya Şükran! Ya Hüsran!”

Allah’ımızın (cc) üzerimizdeki nimetleri artıkça azan ve geçmişi unutarak nankörlük yapan fert, aile ve toplumlar, her zaman hüsrana mahkûmdur! Tarih, nimetlere nankörlük eden kavimlerin ibretlik örnekleriyle doludur! 

Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’in Rahman Suresinde 31 defa tekrar edilen" Ey insanlar! Rabb’inizin sayısız nimetlerinden hangi birini yalan sayıp inkâr edebilirsiniz?” ve “Gerçekten insan, Rabb’inin nimetlerine karşı, kesinlikle çok nankördür!( Adiyat Suresi 6)”  ilahi uyarılarına rağmen, Rezzak olan Allah’u Teala’nın sayısız nimetlerine teşekkür etmesi gereken birçok kulun azdığına ve şükrü yani teşekkürü unuttuğuna hep beraber şahid olmaktayız!


Rabb’imize Şükretmek; dil ve kalp ile teşekkürle beraber emanet verilen nimetlerin gereğini yerine getirmektir!

İnsan olma nimetinin şükrü; itirazsız Allah’a kulluk! 
Aklın ve vücudun şükrü; Namaz! 
Malın Şükrü; Zekât, Hac,  İnfak vs.! 
Sağlığın şükrü; Oruç! ve İhsandır!
Makamların şükrü; tüm mahlûka hizmet! 
Can, nesil ve Vatan vs. nimetlerinin şükrüde; ticaretle, İlimle ve gerekirse can ile Cihad’dır!

Ölümüne kadar hiçbir şeyle tatmin olamayan Nefislerimizi, Kabir evimize girdiğimizde toprağın doyuracağını bile bile, nasıl oluyorda Allah’a Kulluk şükrünü ve İnsanlara teşekkürü unutabiliyoruz!?

"Hani Rabb’iniz Allah size şöyle bildirmişti; Benimle kulluk bağlarınızı hep canlı tutarak, ayetlerimi sürekli gündeme getirerek, İlahi talimatlarımı yaşayarak ve her işiniz de bana danışarak beni zikredin yani anın ki, ben de dünya ve ahirette iyilikler, hayırlar, bereketler ve zaferler bahşederek Sizi anayım! Hem kalbinizle, hem de söz ve davranışlarınızla bana kulluk ederek şükredin ve sakının! Bana karşı gelerek nankörlük etmeyin!" (Bakara S. 152) Ayetinin haber verdiği gibi; hepimizi İnsan olarak yaratan; akıl, mal, makam vs. sahibi olmamız gibi sayısız nimetleri veren Allahımıza teşekkürü unutuyoruz da Ana, baba, eş, arkadaş,  idareci vs. İnsanın yaptığı iyilikleri mi unutmayacağız!  

Yaratanı ve sayısız nimetlerini unutan nankör İnsan, tabi ki Yaratılanı ve yapılanları unutan bir nankör adayıdır!

Din ve Vatan nimetini elimizden almak isteyen işgalci ve inkârcı çevreler, sosyal medya gücünü kullanarak yaydıkları yalanlarıyla, iftiralarıyla ve bazı yönetici kriptoların şantajlarıyla toplumumuzu nankörleştirerek kısmen elde edilen hak ve hürriyetlerimizi ve devam etmekte olan    devasa hizmetleri yok etmek istiyorlar! 

Bunun için de “Çamur at! Tutmazsa izi kalır!” ahlaksızlığı ve vicdansızlığı alabildiğine yayılıyor.

Bilhassa sosyal medya tarafından yürütülen algı operasyonlarına karşı alacağımız ilk ve acil tedbir toplumu aydınlatıcı delile dayalı açıklamalardır!

"Bu çağrıya kulak verecek tertemiz gönüllere ulaşmak için sürekli olarak uyarmaya ve hatırlatmaya devam et! Çünkü uyarmak ve hatırlatmak, inatçı nankörlere olmasa bile inanmaya gönlü olanlara mutlaka fayda verecektir. (Zariyat S. 55)” İlahi Müjdesi; nankörlükten kurtulup Yaratıcımız Allah’a şükür ve yarattıklarına teşekkür ehli olmanın ilacı davettir! Tebliğdir ve sohbettir! 

Onun için ‘’unutan’’ manasına gelen İnsana nimetlerin kıymetini ve sahibini çok hatırlatmak gerekiyor! Zira Dünyanın tamamına sahip olmak isteyen insanın nefsini ancak ölümden sonra bir avuç toprak doyurur!


Vefasızlık ve nankörlük sarmalında, dünyanın debdebesi içerisinde Yaratanına secdeyi dahi unutabilen insana, günde 5 vakit ezanla namazı hatırlatan Allah Teala’nın bu Sünnetullah’ı gereği; her daim hakikatleri ve gerçekleri kul planında yorulmadan, bıkmadan ve usanmadan anlatarak oynanan şeytani oyunları bozmak zorundayız!

Topyekûn Millet olarak ise; yasaklı, yoksul ve yolsuz günleri daim hatırlayarak ve büyük bedeller ödeyerek kazandığımız nimetlerin artması için Allah’a kulluk ederek şükrümüze, Milletimizin ve Ülkemizin refahı ve Milli Diriliş’i için çalışan kardeşlerimize destek vererek teşekküre devam etmeliyiz!

Kısaca hepimiz ; “Hani Rabb’iniz Allah size şöyle bildirmişti: ‘’Eğer emir ve yasaklarıma boyun eğerek bana şükrederseniz, size yönelik nimetlerimi kat kat artıracağımızı bu durumda ! Nimetlerimin gereğini yerine getirmeyerek nankörlükle ederseniz, hiç kuşkusuz azabım pek çetindir’’ (İbrahim S.7)” İlahi İhtarını çok iyi okumamız gerektiği büyük bir İmtihandan geçiyoruz!

Tercih bizimdir!
Ya Şükran! 
Ya Hüsran! 

Allah (c.c), cümlemizi şükreden Şâkirin, zikreden Zâkirin, hamdeden Hâmidin, Din ve Vatan için ilmiyle, Malıyla ve gerekirse canıyla Cihad eden Mücâhidin kullarından eylesin!

Salı Akşam saat 20.30’da Akit TV Canlı Yayın programı Milli Diriliş’te buluşmak duasıyla Allah’a emanet olunuz.

El birliğiyle maddi ve manevi çalışmalarımızla oluşacak sadece İslami İlkelere bağlı Bağımsız Türkiye’mizin yeniden dünya nöbetini beşli çeteden alması, Fethin sembolü Ayasofya’mızın açılması, Mescid-i Aksa’mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız kutlu olsun. 

Not:
Fırat’ın Doğusunda zorlu şartlar altında canfeda vatan müdafaasına kendini vakfeden, Kızılelma fedaileri Mehmedime salat olsun! Selam Olsun!

Allah (cc)  ordumuza yâr, küffara Kahhar olsun!
 
Ankara’da yaşanan Yüksek Hızlı Tren kazasında vefat eden vatandaşlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum! Milletimizin Başı Sağolsun! Bu kazalar son olsun inşAllah!
 
Selam, sevgi ve dua ile…
Şevki Yılmaz
 
www.sevkiyilmaz.net
 www.habervakti.com
 
Twitter: 
@sevkiyilmaz
 
Facebook:  
@sevkiyilmaztr    
@sevkiyilmaz1955

DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ:

Yorumlar (7)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@