Almanya Bundesliga'da mücadele eden Mainz, 1 ay önce transfer ettiği oyuncusunun sözleşmesini Filistin'e destek paylaşımı yaptığı için feshetti. 

Kulüpten yapılan açıklamada, “FSV Mainz 05 Anwar El Ghazi’yi antrenmanlardan ve maçlardan men etti. Uzaklaştırma kararı, 28 yaşındaki futbolcunun pazar akşamı yaptığı ve daha sonra silinen sosyal medya paylaşımına bir tepki olarak alındı.” denildi.

Kulübün, iki ülke arasındaki çatışmaya dair tarafsız bir noktada durduğunun belirtildiği açıklamada, “Bu paylaşımda El Ghazi, Orta Doğu’daki çatışmalarla ilgili olarak kulüp için kabul edilemez bir pozisyon almıştı. Serbest bırakılmadan önce yönetim kurulu ile oyuncu arasında detaylı bir görüşme yapıldı.” ifadelerine yer verildi.

FESİH GEREKÇESİNİ AÇIKLADILAR

El Ghazi’nin yaptığı paylaşımın kulübün değerleriyle uyuşmadığının belirtildiği açıklamada, “Mainz 05, on yıllardır devam eden karmaşık Orta Doğu çatışmasına ilişkin farklı bakış açılarının varlığına saygı duymaktadır. Ancak kulübümüz, kulübümüzün değerleriyle uyumlu olmadığı için paylaşımın içeriğiyle arasına net bir mesafe koymaktadır.” dedi.

DÜN DE MAZRAOUİ HEDEF OLDU

Erdoğan: Yunanistan ile yeni bir dönem güçlenerek başlıyor Erdoğan: Yunanistan ile yeni bir dönem güçlenerek başlıyor

Almanya'da dün de Bayern Münih'in Fas kökenli Hollandalı futbolcu Noussair Mazraoui, yaptığı Filistin paylaşımıyla Almanya'da tepkilerin hedefi oldu. Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partili milletvekili Johannes Steiger, Mazraoui'nin hem kulüple ilişiğinin kesilmesi hem de sınır dışı edilmesini istedi.