Rusya, Ukrayna’da ABD ve Avrupa’yı test ediyor, Çin de Tayvan'da.. 

ABD ve Batı, Ukrayna’ya ve Tayvan'a ne kadar sahip çıkacak, görecekler ve tüm Dünyaya da gösterecekler!

Afganistan'a, Irak'a, Suriye'ye veya son olarak Yunanistan'a ne kadar sahip çıktıysa, aslında o kadar sahip çıkacak! Rusya ve Çin' de, Dünya'ya bunu göstermek istiyorlar. 

Tabi işin başka bir boyutu daha var; ABD ve Batı, Ukrayna’ya sahip çıkmazsa, Doğu Avrupa başka olaylara gebe! 

Ukrayna’da patlayacak bir savaşın lavları, bütün Karadeniz'e kıyısı olan ülkelere de sıçrayabilir, sadece Ukrayna da kalmaz. Türkiye’yi doğrudan içine alır, bütün Doğu Avrupa’yı, Balkanları ve Kafkasları da tehlikeye atar.

* * *

ABD ve Avrupa’ya güvenerek komşularına ya da başkalarına kafa tutan her ülke, 'içeride' iktidar arayan her lider, tek tek görüyoruz ki, yapayalnız kalıyor ve kaybediyor!

Örnekleri ortada. Daha trajik örnekler de göreceğiz. Çünkü bu ülkeler ve kişiler, Batı için veya ABD için sadece birer yem!

İçimizdekiler de dahil, herkes aklını başına almalı! 

* * *

Öte yandan Yunanistan şokta! 

Çünkü, ABD, EastMed'den çekildi. Girit'te doğalgaz aramaları iptal edildi.

EastMed: Doğu Akdeniz Boru Hattı veya bilinen ismiyle Eastmed Boru Hattı, karada ve denizde devam eden, Doğu Akdeniz kaynaklarını Kıbrıs ve Girit üstünden Yunanistan topraklarına ulaştırması beklenen doğalgaz boru hattıdır. Doğal gazın Yunanistan üzerinden İtalya'ya oradan da bütün Avrupa'ya aktarılması planlanmaktaydı. Ancak, maliyet çok yüksek olduğu bahanesiyle, ABD, çekiliverdi

Neden?

Çünkü, Türkiye’den çekindi!


 

ABD’nin, desteğini çektiği EastMed Boru Hattı projesinin suya düşmesiyle Doğu Akdeniz doğalgazının Avrupa’ya Türkiye üzerinden aktarma senaryosu yeniden gündeme geldi.


 

Bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanımız, EastMed konusunda, “Türkiye’siz bu iş olmaz” diyerek İsrail yönetimiyle görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Akdeniz’de Türkiye’siz hiç bir proje yaşamaz!

Bizi kıyılarımıza hapsetmek isteyenlere açık mesajımız şudur:

20. yüzyıl çoktan bitti!  

Anlayacaksınız!.. 

. . . 

Büyük Türkiye'nin jeostratejik gücü, bugün artık Basra Körfezi'nden Cebal-i Tarık Körfezi'ne, Balkanlar'dan, Hint Alt Kıtasına, Kafkaslardan, Ortaasya ve Ortadoğu'ya kadar hissediliyor.

Büyük Türkiye, ABD ve Batı hegemonyasına karşı oluşan derin bir dalganın lideridir..

Artık bu coğrafyada Ne ABD, ne Avrupa, ne Rusya, ne de Çin, "efendi” olamayacak! 

Kudüs başta olmak üzere sömürülen tüm coğrafyaların sılh ü selamete kavuşması için stratejik adımlar atan, tüm dünya mazlumlarının umudu olan Büyük Türkiye, vahşete ve zulme son verecek, Hakk'ı, adaleti ve merhameti hakim kılacak. 

Üzerinde yaşadığımız Coğrafyayı da, yine  Anadolu'nun has evlatları yükseltecek!

Büyük Türkiye Cumhuriyeti, Selçuklu ve Osmanlı’nın bütün iddialarıyla ve gücüyle, 21. yüzyılda yeniden tarih sahnesine çıktı.. 

21. yüzyılın en önemli devrimi, Büyük Türkiye'nin yeniden şahlanışıdır!

Zaten bütün bu kızılca kıyamet, tam da bu yüzden koptu!

…